Neberte to pořád tak vážně

Jezdec: Pavel Kuneš

Datum závodu : 11. 11. 2023
Název podniku : Poslední tankování
Vlčkovice
Kategorie : Dvojice
Celkové umístění:  6. místo

 

Poslední závody této sezóny jsem odjel ve Vlčkovicích na Posledním tankování, které bylo pořádané Kubou Hronešem. Jelo se na krásně namotané trati po louce o délce cca 6 km. Formát závodu byl zajímavý, jelikož jsem až do poslední chvíle nevěděl, s kým vlastně ve dvojici pojedu. První jezdec v kvalifikaci utvořil dvojici se závodníkem, který se tam umístil na posledním místě atd. Já jsem v kvaldě zajel až 14. čas, dvákrát se mi povedlo protrhnout mlíko a jednou jsem si motorku dokonce zašlápl v drážce.

 

Závod už v mém podání vypadal lépe. Start proběhl stylem LeMan a v první zatáčce jsem byl cca na 3-5. místě. Co následovalo dalšího asi půl kola ani radši komentovat nechci.. Jezdci, co neúspěšně jezdí republiku v motokrosu, by si měli uvědomit, že šlo o poslední tankování a ne o mistrovství světa.. Předával jsem na 8. místě. Zbytek závodu jsem ještě pár kluků předjel a chvilku jsme se pohybovali na bedně.

 

Nakonec to dalo na 6. místo. S ohledem na to, že můj spolujezdec zadřel motorku a musel asi 2 km doběhnout do depa, abychom vystřídali, a tím jsme ztratili hodně času. Úsměvná situace.. ale zvládl to a já mu tímto chci poděkovat za parádní závod a den. Děkuji REGIONu za podporu v tomto ne moc úspěšném roce.

 

Text: Pavel Kuneš

 

Další REPORTY