Nasněžilo…jdeme závodit!

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 25. 11. 2023
Název podniku : Volný závod
Dlouhá Loučka
Kategorie : junior
Celkové umístění:  1. místo

 

Na posledním OFFROAD MARATONU v Šikláku jsem se od Vlasty Strašíka dozvěděl o chystaném posledním závodě v letošní sezóně v Dlouhé Loučce. Protože jsem si zdejší trať nemohl letos vyzkoušet při závodě, byla to moje jasná volba. Jedu!

 

Už samotná cesta byla velmi zajímavá. Do rána nachumelilo a Mohelničák byl nesjízdný kvůli náledí. Čekalo nás rychlé hledání objízdné trasy, kdy bylo důležité hlavně dojet včas do Dlouhé Loučky. Nakonec se to podařilo.

 

Ranní trénink se odjel na super povrchu, a potom přišlo lehké oteplení, kdy se trať na několika místech proměnila v bahenní lázně.

 

Start do první jízdy super a hned za první zatáčkou jsem se dostal do vedení. S myšlenkou nepadat a jízdou na jistotu jsem si zvětšoval náskok. Dařilo se mi předjíždět jezdce o kolo zpět a dojel jsem si pro 1. místo.

 

Start do druhé jízdy taky super, bral jsem holeshot. Trať již byla značně blátivá, ale já jsem od samého začátku nasadil tempo a začal se vzdalovat svým soupeřům. Jízdu jsem si užíval. Důležité však bylo nepadat. Opět jsem několik závodníků předjel o kolo a v cíli se mohl radovat z 1. místa.

 

Celkově jsem tedy na náročné trati bral 1. místo v kategorii junior. Musím poděkovat rodičům za super přípravu motorky a ostatních věcí během závodu, Matějovi Bockovi za přípravu motorky před závodem a na závěr týmu Region Racing za podporu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY