Konec roku po našem

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 30. 12. 2023
Název podniku : Silvestrovský motokros 2023
Branky
Kategorie : Junior
Celkové umístění:  2. místo

 

Proč si před koncem roku ještě trochu nezazávodit? Počasí zatím přeje, a tak se stačilo trochu porozhlídnout na netu a vybrat si. Rozhodl jsem se pro Silvestrovský motokros v Brankách. Nikdy jsem však na zdejší trati nejel, takže poměřit síly s místními borci byla docela výzva.

 

Celkem se sešlo cca 100 závodníků a v naší kategorii startovní pole čítalo asi 15 jezdců. Tréninky se odjely na částečně blátivé a uklouzané trati. Spousta menších závodníků měla problém se ze spodní části rozjet. I proto jsme s tátou neváhali přezout zadní kolo.

 

Start do první jízdy se povedl a bral jsem holeshot. Nasadil jsem tempo a ujížděl. Na konci prvního kola mě předjel místní borec jedoucí na 125 ccm. Ihned mi poodjel a já začal odrážet útok dalšího místního jezdce na 450 ccm. Asi tak v půlce rozjížďky jsem mu při předjíždění kolečkáře podlehl. První jízdu jsem dokončil na 3. pozici, ale i tak jsem byl spokojený.

 

Start do druhé jízdy byl horší a já zaujal 2. pozici. Hned v úvodu mě ještě předjel vítěz první rundy. Vzápětí předjel vedoucího jezdce, který jel na Kawasaki 450 ccm. Záhy jsem tohoto pilota začal dojíždět a už jen čekal na jeho chybu. Brzy jsem se dočkal. Při předjíždění jezdce o kolo zpět mu motorka podjela a on upadl. Naštěstí jsem se mu vyhnul a získal tak náskok. Druhou pozici jsem si hlídal až do cíle.

 

Byl to moc pěkně zakončený rok 2023. Získal jsem celkově 2. místo. Trať se mi moc líbila a odjížděl jsem s pocitem dobře odvedené práce. Poděkování patří rodině a Region racing teamu za podporu.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >