Název podniku : Silvestrovský motokros 2023
Branky
Kategorie : Junior
Celkové umístění:  2. místo

Proč si před koncem roku ještě trochu nezazávodit? Počasí zatím přeje, a tak se stačilo trochu porozhlídnout na netu a vybrat si. Rozhodl jsem se pro Silvestrovský motokros v Brankách. Nikdy jsem však na zdejší trati nejel, takže poměřit síly s místními borci byla docela výzva.

Celkem se sešlo cca 100 závodníků a v naší kategorii startovní pole čítalo asi 15 jezdců. Tréninky se odjely na částečně blátivé a uklouzané trati. Spousta menších závodníků měla problém se ze spodní části rozjet. I proto jsme s tátou neváhali přezout zadní kolo.

Start do první jízdy se povedl a bral jsem holeshot. Nasadil jsem tempo a ujížděl. Na konci prvního kola mě předjel místní borec jedoucí na 125 ccm. Ihned mi poodjel a já začal odrážet útok dalšího místního jezdce na 450 ccm. Asi tak v půlce rozjížďky jsem mu při předjíždění kolečkáře podlehl. První jízdu jsem dokončil na 3. pozici, ale i tak jsem byl spokojený.

Start do druhé jízdy byl horší a já zaujal 2. pozici. Hned v úvodu mě ještě předjel vítěz první rundy. Vzápětí předjel vedoucího jezdce, který jel na Kawasaki 450 ccm. Záhy jsem tohoto pilota začal dojíždět a už jen čekal na jeho chybu. Brzy jsem se dočkal. Při předjíždění jezdce o kolo zpět mu motorka podjela a on upadl. Naštěstí jsem se mu vyhnul a získal tak náskok. Druhou pozici jsem si hlídal až do cíle.

Byl to moc pěkně zakončený rok 2023. Získal jsem celkově 2. místo. Trať se mi moc líbila a odjížděl jsem s pocitem dobře odvedené práce. Poděkování patří rodině a Region racing teamu za podporu.

Text: Matyáš Vinkler

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.