Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 11. 11. 2023
Název podniku : Offroad maraton
Šiklův Mlýn
Kategorie : junior starší
Celkové umístění:  3. místo

 

Na každý závod do Šiklova Mlýna jsem se vždy těšil, a tak byla jasná volba účasti na posledním závodu Offroad Maratonu. Protože jsem v září neodjel závod v Karviné kvůli úrazu ve škole. propadl jsem se až na 7. místo celkového pořadí.

 

Na závod do Šiklova Mlýna jsem odjížděl s tím, že mám dostatečný bodový náskok na osmého Lukáše Pleváka a ztrátu deseti bodů na šestého Jáchyma Jílka, což už nešlo dohnat. Tím pádem bylo mým cílem si závod užít.

 

Start nepatřil mezi nejlepší, ale hned v úvodu jsem začal předjíždět pomalejší soupeře a usadil se na 5. pozici. Po dvou kolech se mi podařilo předjet Michala Pňáčka z SMX RUDNÍK a začal jsem dohánět Vaška Milsimera.

 

Vaška následně po chybě potkal pád a já se tím posunul na 3. místo. Dál jsem si užíval každý metr tratě a kousek po kousku stahoval náskok Samuela Stuchlíka z SMX RUDNÍK. Bohužel se mi ho už nepodařilo předjet, ale v cíli nás dělilo jenom deset sekund.

 

Závod jsem dokončil na třetím místě a byl jsem spokojený. Trať mě neskutečně bavila a užíval jsem si každý kolo. Velké poděkování patří rodičům a taky babičce s dědou, kteří mě podporovali celou sezónu. Nemalé dík taky patří Matějovi Bockovi za přípravu motorky a v neposlední řadě REGION RACING TEAMU.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY