Daňa závodil v Březolupech

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Slovácký Pohár
Březolupy
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  2. místo

 

Tréninky se jely na ideálním povrchu, trať byla srovnaná a ani v průběhu závodů se moc nerozbíjela. A i když ke konci dne byla trať už místy suchá a trochu se prášilo, jelo se mi výborně.

 

Start do první jízdy se mi podařil. V první zatáčce jsem byl sice pátý, ale v té další už čtvrtý. Ve třetím kole se mi podařilo dostat na třetí místo za Miru Šušku. Mira nejel tak rychle jako jindy a dařilo se mi na něho útočit. Bohužel v pátém kole mi v jedné ze zatáček ustřelilo zadní kolo a já jsem si ustlal. Než jsem se znovu rozjel, s Mirou jsem ztratil kontakt a do konce závodu jsem ho už nedohnal. V cíli první jízdy tedy 3. místo.

 

Druhou jízdu jsem zahájil ještě lepším startem. V první zatáčce třetí. Ve druhém kole se mi podařilo předjet Romana Langa a dostat se tak za Jirku Pacha. Ten jel ale bez chyb a hodně rychle, a tak mi ujížděl. Do cíle se mi už pořadí změnit nepodařilo a dojel jsem tak na 2. místě.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >