Daňa závodil v Březolupech

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 14. 10. 2023
Název podniku : Slovácký Pohár
Březolupy
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  2. místo

 

Tréninky se jely na ideálním povrchu, trať byla srovnaná a ani v průběhu závodů se moc nerozbíjela. A i když ke konci dne byla trať už místy suchá a trochu se prášilo, jelo se mi výborně.

 

Start do první jízdy se mi podařil. V první zatáčce jsem byl sice pátý, ale v té další už čtvrtý. Ve třetím kole se mi podařilo dostat na třetí místo za Miru Šušku. Mira nejel tak rychle jako jindy a dařilo se mi na něho útočit. Bohužel v pátém kole mi v jedné ze zatáček ustřelilo zadní kolo a já jsem si ustlal. Než jsem se znovu rozjel, s Mirou jsem ztratil kontakt a do konce závodu jsem ho už nedohnal. V cíli první jízdy tedy 3. místo.

 

Druhou jízdu jsem zahájil ještě lepším startem. V první zatáčce třetí. Ve druhém kole se mi podařilo předjet Romana Langa a dostat se tak za Jirku Pacha. Ten jel ale bez chyb a hodně rychle, a tak mi ujížděl. Do cíle se mi už pořadí změnit nepodařilo a dojel jsem tak na 2. místě.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >