Kučera měl obavy ze startu

Jezdec: Pavel Kučera

Datum závodu : 10. 9. 2023
Název podniku : Slovenský pohár
Gbely
Kategorie : MX Open
Celkové umístění:  3. místo

 

Na závodech jsem se cítil dobře už od rána. První trénink mě hodně bavil a užíval jsem si jízdu na motorce. V kvalifikaci se mi povedl zajet 4. nejrychlejší čas, což jsem ani nečekal.

 

Co jsem taky nečekal bylo, že start ve Gbelech probíhal z ocelového roštu jako na MXGP, z čehož jsem měl trochu obavy. První start se mi vůbec nepovedl, měl jsem špatnou reakci a ještě mi v první zatáčce spadl soupeř pod kola. Vyjížděl jsem tedy mezi posledními. Věděl jsem, že jestli chci na bednu, tak musím hodně zabrat. Začal jsem navíc jezdit jiné stopy oproti ostatním jezdcům, což se mi vyplatilo. Během prvního kola jsem se dostal z cca 15. pozice na 3. místo, a to jsem si s náskokem udržel až do cíle.

 

Do druhé rozjížďky byl start mnohem lepší, vyjížděl jsem na 4. místě. Asi po dvou kolech jsem se dostal na 3. místo, ale později přišel pád a já se tak propadl na 4. pozici, a tak dojel i do cíle. Celkově mi to dalo 3. místo.

 

Text: Pavel Kučera

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >