Název podniku : Slovenský pohár
Gbely
Kategorie : MX Open
Celkové umístění:  3. místo

Na závodech jsem se cítil dobře už od rána. První trénink mě hodně bavil a užíval jsem si jízdu na motorce. V kvalifikaci se mi povedl zajet 4. nejrychlejší čas, což jsem ani nečekal.

Co jsem taky nečekal bylo, že start ve Gbelech probíhal z ocelového roštu jako na MXGP, z čehož jsem měl trochu obavy. První start se mi vůbec nepovedl, měl jsem špatnou reakci a ještě mi v první zatáčce spadl soupeř pod kola. Vyjížděl jsem tedy mezi posledními. Věděl jsem, že jestli chci na bednu, tak musím hodně zabrat. Začal jsem navíc jezdit jiné stopy oproti ostatním jezdcům, což se mi vyplatilo. Během prvního kola jsem se dostal z cca 15. pozice na 3. místo, a to jsem si s náskokem udržel až do cíle.

Do druhé rozjížďky byl start mnohem lepší, vyjížděl jsem na 4. místě. Asi po dvou kolech jsem se dostal na 3. místo, ale později přišel pád a já se tak propadl na 4. pozici, a tak dojel i do cíle. Celkově mi to dalo 3. místo.

Text: Pavel Kučera

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.