23 motárdistů na startu!

Jezdec: Libor Bednář

Datum závodu : 10. 9. 2023
Název podniku : MMČR Supermoto
Melk (AUT)
Kategorie : S3 Veteran Cup 50+
Celkové umístění:  2. místo

 

Předposlední závod MMČR v supermotu hostila krásná a rychlá trať v rakouském Melku. K tomu počasí na jedničku slibovalo krásné závodění. Trénink probíhal podle mých představ a postupně jsem se učil trať. Kvalifikace se povedla nad očekávání a 9. časem jsem si zajistil start ze třetí řady.

 

I tentokrát jsme byli spojeni s rakouskými jezdci, takže pohled na startovní rošt s třiadvaceti piloty nebyl vůbec špatný. V první jízdě se mi povedlo odstartovat na 7. místě a nebýt dvou drobných chyb, které mě stály několik pozic, mohlo se pomýšlet na umístění v první desítce. Konečné 12. místo nebylo rozhodně ostudou a 2. pozice ve své kategorii určitě také ne.

 

Druhá jízda se z bezpečnostních důvodů odjela bez terénu, což pokládám za obrovskou škodu. Stylem start-cíl se mi povedlo v závodě udržet 8. místo před rakouskými vlčáky Gotschym, Weidingerem a Staudiglem. U sebe opět dvojka, takže jsem si z Melku odvezl stříbro a dalších důležitých 44 bodů do tabulky MMČR.

 

Byl to vydařený víkend a moc děkuji za podporu kamarádům, kteří neváhali přijet fandit až do Rakouska!!!

 

Text: Libor Bednář

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >