Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 6. 5. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  2. místo

 

Po dopoledním deštíku vypadala trať vizuálně ideálně, ale prý to při tréninku v některých místech celkem klouzalo. Navíc jezdce nemile překvapilo pár změn na trati, hlavně úprava zatáčky za místním trojákem, ale s tím už nikdo nic neudělá.

 

Do kvaldy Martin odstartoval na 3. místě a na této pozici se poměrně dlouho zdržel. Když se mu povedlo soupeře před sebou zdolat, vedoucí jezdec už byl celkem v nedohlednu. Nakonec se mu ho povedlo dojet, ale na předjetí to už nebylo. Kvalifikace tedy dopadla na 2. místě.

 

Start do úvodní rozjížďky už tak dobře nevypadal. V prvním kole se pohyboval kolem 12. místa. Postupně se dostal až na 6. pozici, kde se opět chvíli zasekl. Prokousal se ale přes dva soupeře a během chvilky se posunul i na 3. místo. Tady jsem si už myslela, že takhle dojede do cíle. Kousl se a začal stahovat i druhého jezdce. Byl celkem daleko, ale pravděpodobně znervózněl a chyboval. Tím dal šanci Martinovi, který ho na trojáku přeskočil, a tak se dostal na 2. místo. První závodník si ale za celou dobu udělal náskok, takže tady už nebylo o čem.

 

Druhá rozjížďka byla v porovnání s kvaldou jako přes kopírák. Ze startu vyjížděl na 3. pozici, kde znova útokům Martina dlouho odolával soupeř před ním. Když ho konečně předjel, vedoucí jezdec byl už hrozně daleko. I když se mu ho dařilo celkem solidně stahovat, on si první místo s určitým odstupem hlídal. Cílem tedy Martin projížděl opět na 2. místě.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY