Šponara se smůla nepustila

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 6. 5. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Licence
Celkové umístění:  9. místo

 

Původně jsem neměl v plánu do Opatova vůbec jet, avšak počasí vyšlo krásně, takže jsem neodolal. Kvalifikace nedopadla špatně a 6. místo mi přišlo v pohodě.

 

Se startem do první jízdy jsem byl nadmíru spokojený – 2. místo. Netrvalo však dlouho a předjel mě Vít Stránský. Následně jsem za sebou několik kol držel značně rychlejší jezdce, což bylo dost namáhavé. Z toho vzešla chyba v zatáčce, kde jsem netrefil kolej a následně mě předjel Jindřich Musil. Za dalším skokem však Jindřich upadl a já to bez možnosti ubrzdit trefil přímo do jeho motorky. Následoval propad až na 7. místo, načež jsem po pádu a bez sil bojoval hlavně sám se sebou. Chvíli jsem měl naději, že ještě zabojuji o lepší místo, avšak nešlo to. Naopak mě zezadu opět dojel Jindřich a po krátkém souboji mě opět překonal. V posledním kole jsem se snažil mu předjetí vrátit, ale bezúspěšně. V cíli tedy 8. místo.

 

Na startu druhé jízdy se mě smůla nepustila, v zatáčce jsem byl zavřen a vyjížděl v podstatě až na 10. místě. Po pár soubojích se moje pozice ustálila na 9. místě. Snažil jsem se zabojovat o lepší pozici s Danielem Stýblem, avšak došly mi síly a naznal jsem, že bude lepší ubrat, než se ještě někde rozbít. Skrze pád Filipa Schöna v posledním kole jsem se nakonec posunul na 8. místo.
Celkově z toho i tak bylo až 9. místo.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >