Šponar závodil v Chotěboři

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 30. 4. 2023
Název podniku : Jiromoto cup
Chotěboř
Kategorie : Open
Celkové umístění:  4. místo

 

Den před závody pořádně zapršelo, takže se trať značně promočila. Šlo hlavně o dolní zatáčku u startu a start samotný. Většina tratě vodu vsákla a povrch byl ideální, avšak spodní část se v průběhu dopoledne musela vyjezdit. V měřeném tréninku se mi povedlo zajet čas na 4. místě.

 

Do první jízdy se zadařil start, kdy jsem jezdil na 3. pozici. Po prvním kole mě překonal Patrik Příhoda a já si bezpečně držel 4. místo až do pátého kola, kdy jsem zahodil motorku v zatáčce po startu. Propadl jsem se tak na 6. místo a pár kol trvalo, než se mi srovnalo řízení a myšlenky. Dotáhl jsem se na Michala Vaška, kterého jsem následně v horní části tratě podjel v zatáčce. V dalším kole mi to Vaško téměř ve stejném místě vrátil, já mu však předjetí oplatil ve stejné zatáčce jako kolo předtím. Na následujícím odskoku na rovinu jsme se nešťastně střetli, já měl však výhodu, že jsem byl o půl motorky více vepředu a střet jsem ustál. Vaško takové štěstí neměl, potkal předním kolem moje zadní a šel k zemi, za což se mu omlouvám, úmyslné to nebylo. Následně jsem jezdil na 5. místě, ale kvůli pádu a souboji mi došly síly a kolo před cílem mě překonal Martin Janů. Dojel jsem tedy na 6. místě.

 

Do druhé jízdy se start už tolik nepodařil. Po první zatáčce z toho bylo 6. místo. Během půl kola se mi však podařilo překonat Michala Tesaříka i Tomáše Charváta, čímž jsem se dostal na 4. pozici, kterou jsem si bezpečně udržel před Michalem Ježkem až do cíle. Díky promíchání pořadí z toho vyšlo nakonec celkově 4. místo.

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >