Konec dobrý, všechno dobré

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 23. 9. 2023
Název podniku : MMČR juniorů a žen
Kluky u Písku
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  14. místo

 

Trať v Klukách jsem si docela oblíbil. Pořadatel ji tam vždy dokonale naoře a v zatáčkách se tak vytvoří dost kolejí, které mi vyhovují. Na juniorku to ale nebylo úplně podle mých představ. Místní trať je sice hodně technická, jezdec si ani na chvíli neodpočine, ale těch kolejí tentokrát nebylo zas tak moc. Kvalifikaci jsem zvládl na mě docela dobře. Celkové 17. místo bylo super s tím, že 5 jezdců přede mnou bylo v jedné vteřině.

 

Do první jízdy jsem odstartoval docela slušně, ale po první zatáčce tam bylo docela těsno a bohužel z pravé strany na mě napadali soupeři a já a ještě dva další jsme zůstali ležet za první zatáčkou. Naštěsní se mi nic nestalo a po zjištění, že soupeři jsou taky v pořádku jsem odjížděl jako předposlední… takže zase super začátek. Nějak mě to zdravě naštvalo a začal jsem stahovat soupeře, po 3 kolech jsem byl na 22. pozici a viděl jsem, že bodované pozice jsou na dohled. V nastaveném tempu jsem pokračoval a postupně se propracoval na konečnou 18. pozici. Nebylo to podle mých představ, ale vzhledem k tomu pádu na záčátku jsem byl s předvedeným výkonem spokojený.

 

Druhá jízda byla vlastně poslední juniorská v seriálu a já si ji chtěl užít. Byl jsem naštvaný po nepodařeném startu z minulé jízdy a říkal si, že prostě neuberu… No, bylo to znát. Po prvních třech zatáčkách jsem byl na 11. pozici a držel tempo s první desítkou. Byl to šrumec, menší chyba a hned propad o jednu nebo dvě pozice, ale v dalším kole posun zase dopředu. V průběhu jízdy jsem se pohyboval od 11. po 14. místo. Ve slušném tempu jsem rozjížďku dokončil na pěkném 13. místě.

 

Celkově mi to dalo na 14. příčku, což bylo super. Škoda, že se mi nedařilo takhle startovat celou sezónu. V celkovém pořadí MMČR Juniorů jsem obsadil 18. příčku.

 

Pokud mám celou sezónu shrnout, tak zásadní byly starty, které se mi v převážné části nedařily. Začínat někde okolo 25. pozice nebylo prostě ideální. Pokaždé se mi ale dařilo se prokousat polem na bodované pozice a až na jednu vyjímku v Rudníku, kdy jsem odstoupil z důvodu závady na motocyklu, jsem body vždy přivezl. Moje přání bylo zakončit sezónu do 15. pozice celkově. To se mi tedy nepodařilo, ale v poslední jízdě jsem si potvrdil, že pokud odstartuju vepředu, tak tam jsem schopný v daném tempu jet. Vím tedy, na čem mám zaparacovat.

 

V závěru bych chtěl poděkovat za podporu REGION RACING TEAMU a celému svému realizačnímu týmu 🙂 … což je moje rodina. Sestřička, která se mi starala o mojí helmu a výstroj, aby byla čistá. Dále moje maminka, bez které bych asi umřel hlady a mechanik a řidič v jedné osobě – taťka, bez kterého bych neměl na čem jezdit 🙂

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >