Druhá polovina sezóny teprve začíná

Jezdec: Petr Holický

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Motocross Pelhřimov
Pelhřimov
Kategorie : Veterán
Celkové umístění:  2. místo

 

Po téměř tříměsíční nucené pauze kvůli zranění ruky jsem konečně nastartoval druhou polovinu sezóny, a to na MX závodě v Pelhřimově. Jelikož se už přes rok potýkám s problémy s novým motocyklem, byl jsem nucený jet závod na endurovém stroji. Bylo tedy nutné ještě před startem udělat několik málo úprav v nastavení podvozku a hurá do boje.

 

Už v prvním tréninku jsme nasadili celkem svižné tempo a únava na sebe nenechala dlouho čekat. V kvalifikační jízdě mi byl naměřen druhý nejlepší čas a tím pádem bylo slibné i postavení na startu.

 

První start se vydařil na výbornou, kdy jsem za sebou celý zbytek startovního pole nechal kroužit přibližně do poloviny závodu, pak jsem se propadl na druhou pozici. Po druhém startu jsem se již holeshotu nedočkal, a tak jsem se musel smířit s druhou pozicí od startu až do cíle.

 

Text: Petr Holický

 

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >