Druhá polovina sezóny teprve začíná

Jezdec: Petr Holický

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Motocross Pelhřimov
Pelhřimov
Kategorie : Veterán
Celkové umístění:  2. místo

 

Po téměř tříměsíční nucené pauze kvůli zranění ruky jsem konečně nastartoval druhou polovinu sezóny, a to na MX závodě v Pelhřimově. Jelikož se už přes rok potýkám s problémy s novým motocyklem, byl jsem nucený jet závod na endurovém stroji. Bylo tedy nutné ještě před startem udělat několik málo úprav v nastavení podvozku a hurá do boje.

 

Už v prvním tréninku jsme nasadili celkem svižné tempo a únava na sebe nenechala dlouho čekat. V kvalifikační jízdě mi byl naměřen druhý nejlepší čas a tím pádem bylo slibné i postavení na startu.

 

První start se vydařil na výbornou, kdy jsem za sebou celý zbytek startovního pole nechal kroužit přibližně do poloviny závodu, pak jsem se propadl na druhou pozici. Po druhém startu jsem se již holeshotu nedočkal, a tak jsem se musel smířit s druhou pozicí od startu až do cíle.

 

Text: Petr Holický

 

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >