Když Ti prvenství ve tvé kategorii nestačí

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 24. 6. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Bělá u Jevíčka
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Na trati v Bělé jsem jel poprvé, takže mi nebylo jasné, co od místní trati očekávat. V ranním tréninku jsem se tedy spíše s terénem seznamoval, ale po chvíli mi trať sedla a jelo se mi dobře. Kvalifikace proběhla na výbornou. Chvíli jsem jezdil v pohodovém tempu, a pak jsem 2 kola zatáhl a tím bral v kvalifikaci 1. pozici.

 

Start do první jízdy vypadal dobře. Začínal jsem okolo 6. místa, z kterého mě čekalo prodírání se startovním polem dopředu. Se spojenou třídou Hobby MX1 to bylo o poznaní náročnější, ale nic mě nerozhodilo, jelo se mi dobře a začínal jsem kluky pomalu stahovat. Ve své třídě jsem jezdil na 1. pozici. Dařilo se mi rychle se prokousat na celkové 2. místo a tak v půlce jízdy přišel i boj o úplné prvenství. Boj byl dlouhý, ale vyčkal jsem na vhodný okamžik. Věděl jsem, kde jedu rychleji a právě tam i zaútočil. Útok vyšel a já se ocitl na vedoucí pozici. Soupeř za mnou tlačil po zbytek jízdy, ale tempo bylo dobré a já dovezl do cíle 1. pozici.

 

Start do druhé rozjížďky se mi povedl lépe a začínal jsem kolem 3. pozice. Na trati se už docela dost prášilo, takže bylo podstatné dostat se do vedení a mít tak dobrý výhled na trať. Do vedení jsem se dostal ve čtvrtém kole, a tak jsem dojel i do cíle. Celkově jsem se umístil na 1. místě. Závody jsem si užil a těším se na další.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY