Vinkler závodil v Trutnově

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 17. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Trutnov
Kategorie : 85 ccm
Celkové umístění:  9. místo

 

Do Trutnova jsem se těšil a při prvním pohledu to vypadalo, že je trať suprově připravená. Všude panovala dobrá nálada a počasí bylo jako stvořené pro motocross.

 

V tréninku jsem si připomněl trať a hlavně jsem se seznamoval se zadní pasáží, neboť loni jsem tady závodil na 65 ccm a ti mají trať ještě zkrácenou.

 

Start do kvalifikace nebyl ten z nejlepších a pohyboval jsem se až ve druhé polovině startovního pole. Kvalifikaci jsem dokončil na 12. místě.

 

V první rozjížďce jsem se po startu pohyboval kolem 12. místa a tlačil se dopředu. Během dvou kol jsem to dotáhl na desítku, ale přede mnou byl dobře jedoucí Adam Brychta a zezadu na mě útočil Prokop Jelínek, který mi dal dost zabrat. Ale i tak jsem první rozjížďku dokončil na 10. pozici.

 

Start do druhé jízdy se mi povedl o něco lépe. Ihned po staru jsem se usadil na 10. místě. Ovšem po celou dobu na mě dotíral Prokop Jelínek. V polovině jízdy upadl Dáňa Rudolf a já se posunul na 9. pozici. Tu jsem si hlídal až do cíle.

 

Celkově jsem si vyjel 9. místo a v celkovém hodnocení jsem se posunul také na 9. příčku. Jednalo se o poslední závod Nova cupu před prázdninami, takže se už těším na podzimní část, kdy nás čekají ještě dva závody.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >