Jako dílky skládačky

Jezdec: Libor Bednář

Datum závodu : 18. 6. 2023
Název podniku : MMČR
Fuglau (AUT)
Kategorie : S3 Veteran Cup 50+
Celkové umístění:  2. místo

 

Nový asfalt v Rakouském Fuglau pozvedl trať na novou úroveň! Nádherný povrch dokonce do jisté míry kompenzoval absenci offroadové části, která prozatím z důvodu přestavby areálu chyběla. Neskutečně rychlé a nekonečné zatáčky byly opravdu na srdíčko, rychlost v nich neskutečná!

 

Sobotní trénink a hlavně kvalifikaci však zhatil olej na trati a později i přívalový déšť. Přezouvání na mokré sady a zpět nebralo konce. Až do verdiktu ředitele závodu, který kvalifikaci přesunul na nedělní ráno. Trať sice chemicky ošetřili, ale zbytky vapexu byly hodně nepříjemné. Tentokrát jsme jeli spojeni s rakouskými jezdci stejné kategorie, avšak celkové umístění v závodu bylo rozděleno.

 

V obou rozjížďkách se mi povedlo dobře odstartovat, což bylo zásadní pro celý závod. Držel jsem se kolem celkového 10. místa a na 2. pozici v rámci českého mistráku. Můj nejbližší soupeř, Jarda Příhoda, měl smolný víkend plný pádů. Musel jsem si tedy pro změnu ohlídat pro mě neznámého slovenského pilota Alexandra Urbana, který zajížděl v trénincích hodně podobné časy jako já. Nakonec do sebe všechno zapadlo jak mělo a obě rozjížďky jsem dokončil na 2. místě za matadorem českého supermota Mírou Starým.

 

Text: Libor Bednář

 

Další REPORTY