Název podniku : MMČR juniorů a žen
Rudník
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  19. místo

Rudnickou trať nemám moc v oblibě, protože je dost rychlá. Na druhou stranu ale vím, že ji pořadatel vždy suprově připraví a vytvoří se hluboké koleje, které mám rád – což se i tentokrát potvrdilo.

Do kvalifikace jsem nastoupil s odhodláním ze sebe vymáčknout maximum, ale bohužel jsem se nedonutil za celou dobu skočit skok přes cestu a z toho vyplynul 24. kvalifikační čas, z čehož jsem byl dost rozladěný.

Do první jízdy jsem odstartoval okolo 20. pozice, skok přes cestu jsem najednou dával a postupně se posouval dopředu,. Nejprve na 18. a následně na 16. pozici, což bylo super. Po průjezdu čtvrtým kolem mi začala vynechávat motorka. Sice jsem to ještě jedno kolo zkoušel, ale do těch kopců to fakt nešlo a já tak musel odstoupit ze závodu.

Po startu druhé jízdy jsem se pohyboval okolo 19. pozice. Jelo se mi perfektně a opět jsem se posouval startovním polem až na 14. příčku. Bohužel asi tři kola před cílem mi ztvrdy ruce a já musel zvolnit a postupně jsem se propadl na konečnou 16. příčku.

Celkově mi to dalo na 19. pozici. S celkovým výsledkem jsem nebyl moc spokojený, ale ta druhá jízda byla až na ten závěr dobrá.

Text: Miroslav Kučera

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.