Když technika nespolupracuje

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 19. 8. 2023
Název podniku : MMČR juniorů a žen
Rudník
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  19. místo

 

Rudnickou trať nemám moc v oblibě, protože je dost rychlá. Na druhou stranu ale vím, že ji pořadatel vždy suprově připraví a vytvoří se hluboké koleje, které mám rád – což se i tentokrát potvrdilo.

 

Do kvalifikace jsem nastoupil s odhodláním ze sebe vymáčknout maximum, ale bohužel jsem se nedonutil za celou dobu skočit skok přes cestu a z toho vyplynul 24. kvalifikační čas, z čehož jsem byl dost rozladěný.

 

Do první jízdy jsem odstartoval okolo 20. pozice, skok přes cestu jsem najednou dával a postupně se posouval dopředu,. Nejprve na 18. a následně na 16. pozici, což bylo super. Po průjezdu čtvrtým kolem mi začala vynechávat motorka. Sice jsem to ještě jedno kolo zkoušel, ale do těch kopců to fakt nešlo a já tak musel odstoupit ze závodu.

 

Po startu druhé jízdy jsem se pohyboval okolo 19. pozice. Jelo se mi perfektně a opět jsem se posouval startovním polem až na 14. příčku. Bohužel asi tři kola před cílem mi ztvrdy ruce a já musel zvolnit a postupně jsem se propadl na konečnou 16. příčku.

 

Celkově mi to dalo na 19. pozici. S celkovým výsledkem jsem nebyl moc spokojený, ale ta druhá jízda byla až na ten závěr dobrá.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >