Když technika nespolupracuje

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 19. 8. 2023
Název podniku : MMČR juniorů a žen
Rudník
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  19. místo

 

Rudnickou trať nemám moc v oblibě, protože je dost rychlá. Na druhou stranu ale vím, že ji pořadatel vždy suprově připraví a vytvoří se hluboké koleje, které mám rád – což se i tentokrát potvrdilo.

 

Do kvalifikace jsem nastoupil s odhodláním ze sebe vymáčknout maximum, ale bohužel jsem se nedonutil za celou dobu skočit skok přes cestu a z toho vyplynul 24. kvalifikační čas, z čehož jsem byl dost rozladěný.

 

Do první jízdy jsem odstartoval okolo 20. pozice, skok přes cestu jsem najednou dával a postupně se posouval dopředu,. Nejprve na 18. a následně na 16. pozici, což bylo super. Po průjezdu čtvrtým kolem mi začala vynechávat motorka. Sice jsem to ještě jedno kolo zkoušel, ale do těch kopců to fakt nešlo a já tak musel odstoupit ze závodu.

 

Po startu druhé jízdy jsem se pohyboval okolo 19. pozice. Jelo se mi perfektně a opět jsem se posouval startovním polem až na 14. příčku. Bohužel asi tři kola před cílem mi ztvrdy ruce a já musel zvolnit a postupně jsem se propadl na konečnou 16. příčku.

 

Celkově mi to dalo na 19. pozici. S celkovým výsledkem jsem nebyl moc spokojený, ale ta druhá jízda byla až na ten závěr dobrá.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >