Jirman přesedlal na 250

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  10. místo

 

Na poslední závod seriálu do Třemošnice jsem se moc těšil. Počasí vypadalo dobře, zraněná ruka už byla lepší, tak jsem se rozhodl jet na nové motorce. Bylo to riskantní rozhodnutí, neboť jsem na ní absolvoval pouze jeden testovací trénink, ale s ohledem na tamní výjezdy a start do kopce jsem šel do toho.

 

Trénink byl jak na mýdle. Trať byla nakropená, ale ne naoraná, tak se to hrozně klouzalo prakticky po celé trati. Dost kluků popadalo, ale já to naštěstí ustál. Kvalifikaci jsem odjel na 12. místě, byl jsem hodně opatrný s ohledem na povrch a k nové motorce jsem měl celkem respekt. Jel jsem tedy na jistotu, což se vyplatilo. Nicméně jsem cítil rezervu, tak jsem chtěl do prvního závodu nastoupit na 100 %.

 

Na rošt jsem se postavil úplně vpravo a cílem bylo vystřelit jak raketa a objet startovní pole v první zatáčce. To se ukázalo jako velmi dobrý plán, který vyšel. V první zatáčce jsem byl na 6. pozici a tahal, co to šlo. Dojel jsem na 9. místě a byl spokojen. Tentýž plán jsem chtěl zopakovat i v druhé rozjížďce.

 

Start by o trošku horší, cca 15. pozice, ale hned za první zatáčkou jsem využil mezery u okraje trati a podařilo se mi předjet asi 4 soupeře. Trošku jsem se ale zasekl za jezdcem přede mnou a asi 3 kola hledal recept na předjetí. To se mi nakonec podařilo, ale v dané zatáčce jsem si zašlápl motorku a než jsem nastartoval, tak mě kluk zase předjel. Byl jsem naštvaný, ale rychle jsem ho dojel a 2 kola před cílem ho předjel. Podařilo se mi dojet další jezdce ale už jsem neměl časový prostor na předjíždění. Dojel jsem tedy na 10. pozici, a tak jsem skončil také celkově.

 

Závody jsem si fakt užil, nová motorka jela výborně a věděl jsem, že mám na dobré umístění. Věřím, že až se s motorkou lépe sehraju a optimálně nastavíme podvozek, tak budu schopen zajíždět ještě lepší časy. Celkově jsem v seriálu skončil na 6. pozici, za což jsem moc rád, neboť cíl bylo umístění v top ten. Děkuji týmu a sponzorům za podporu.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >