Dědek ale umí zatáhnout

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 30. 9. 2023
Název podniku : Jiromoto Vysočina cup
Chotěboř
Kategorie : Open
Celkové umístění:  1. místo

 

Před závody bylo celkem sucho, vše ale napravilo několik rychlých nočních průtrží. Trať byla tedy od rána ideální. Proběhlo zde několik úprav, které mi popravdě moc neseděly, hlavně ty uříznuté vnitřky téměř všech zatáček. Útěchou bylo, že to asi nesedělo téměř nikomu, jinak by se mi nepodařilo zajet v měřeném tréninku nejrychlejší čas.

 

Celý závodní den pak v čase po rozpravě zkazila krádež motorky jednoho z jezdců. Nějaká svině si vyčíhla motorku u cesty, nasedla a odjela. Dosud se bohužel nepovedlo moto najít a celou věc řeší PČR.

 

S výhodou výběru nejlepšího místa na roštu jsem si před první jízdou krásně nachystal branku. To se vyplatilo a zadařil se holeshot. Za mými zády se odehrávalo pár soubojů, čehož jsem využil a vybudoval menší náskok. Po pár kolech se za mě na druhé místo dostal přes Richarda Hrdého následně Martin Chmelík, avšak náskok jsem si již ohlídal a dojel si pro 1. místo.

 

Do druhé jízdy jsem bral stejnou branku, start byl však o chlup horší a do zatáčky jsem najížděl současně s Michalem Ježkem. Podržel jsem o chlup déle plyn, zatáčku projel smykem zvenku a na skoku jsme skákali vedle sebe, načež jsem se skrze ideální stopu dostal na 1. místo. Pokusil jsem si opět vybudovat menší náskok, což se úplně nedařilo, jelikož se za mé záda brzy dostal Martin Chmelík. Ten od cca poloviny závodu začal můj malý náskok postupně ukrajovat, současně mi docházely síly a začal jsem dělat chyby. Poslední dvě kola byly fakt hodně krušný, v nájezdu do toho posledního byl již Chmelík přímo za mými zády. Místo jsem však s vypětím sil udržel, a celkově tedy i vyhrál.

 

Současně už mohu po posledním závodě Jiromoto cupu s jistotou říct, že jsem vyhrál v celkovém pořadí letošní kategorii Open 🙂 a pevně věřím, že příští rok bude konkurence v Openech narůstat. Mezi kluky na stupních jsem si připadal jak dědek 😀

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >