Jirman: „není všechno zlato, co se třpytí“

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 4. 5. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 13 – 20 let
Celkové umístění:  16. místo

 

Na další závody do Opatova jsem se těšil. Vše vypadalo celkem dobře, ale není všechno zlato, co se třpytí. Trať byla hodně blátivá na povrchu, ale pod blátem to bylo tvrdé, uklouzané. Tudíž se vyjela jedna kolej, kterou jeli všichni a prakticky se nedalo předjíždět. Protože to bláto bylo prostě pomalejší, než kolej co se vyjela. Nechápu, jak někdo mohl tvrdit, že byla trať skvěle připravená. Kvalifikaci jsem zajel na 14. místě a spokojen jsem nebyl.

 

První rozjížďka nedopadla dobře. Start byl horší a já tím dostal takovou „nálož“ bláta, že jsem nebyl prakticky schopen jet v tempu. Brýle jsem musel nakonec odhodit a měl plné oči bordelu. Nebyl jsem tedy schopen se pouštět do nějakých větších soubojů a jedna kolej to prakticky stejně neumožňovala. Skončil jsem tedy na 18. místě.

 

Druhá rozjížďka se prakticky opakovala jen s tím, že jsem dojel na nějakém 14. místě a celkově skončil na 16. pozici. Bylo to pro mě tedy náročné a spokojen s výsledkem jsem tedy rozhodně nebyl. Děkuji týmu a partnerům za podporu.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY