Jedna bedna pro začátek

Jezdec: Jaroslav Vršecký

Datum závodu : 19. 5. 2024
Název podniku : MMČR Supermoto
Písek
Kategorie : S9
Celkové umístění:  3. místo

 

Tento rok pro mne začala druhá sezóna MMČR Supermoto tradičně v Písku. V průběhu zimní a jarní přípravy jsem i v Písku něco najezdil, a tak jsem věděl, že můžu udělat v S9 dobrý čas.

 

Bohužel nás v sobotu překvapilo deštivé počasí, takže jsem měl možnost vyzkoušet i jízdu na mokru. Kvalifikace se jela již v sobotu a trať pomalu usychala. Podařilo se mi tak zajet 3. místo v kvalifikaci.

 

V neděli bylo dopoledne opět mokro. Na první závod nám to zas uschlo. Do první závodní jízdy jsem vyjel třetí, ale bohužel po nehezké nehodě byl závod zrušen a start se opakoval po závodu S1. Do červené vlajky jsem tak alespoň na pár vteřin ochutnal vedení závodu.

 

Opakovaný start už se mi tak nepovedl a závod jsem pak jel v závěsu Josefa Kálala, který udělal v ve čtvrtém a předposledním kole malou chybu, ale nenašel jsem místo k předjetí. Celý závod jsem ho tak oťukával a hledal možnosti k útoku.

 

Druhá závodní rozjížďka se opakovala ve stejném duchu s rozdílem, že Pepa nedělal chyby a velmi zkušeně si své druhé místo pohlídal. Celkově tak odvážím 3. místo.

 

Text: Jaroslav Vršecký

 

Další REPORTY