Motivace je důležitá, ale…

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 18. 5. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  15. místo

 

Další závody v rámci seriálu Nova motocross cup se konaly opět v Opatově. Letos už potřetí. Už by to chtělo změnu… V noci před závody pršelo a do toho byla trať ještě nakropená. Tudíž bylo dopoledne velmi blátivé.

 

Trať byla tentokrát velmi těžká. Což bylo zřejmé už z kvalifikace. Hodně pádů, většina pilotů se trápila. Nicméně mně kvalifikace sedla dobře. Po třech kolech jsem začal tahat, nepadal a zajel pár slušných kol. Nakonec z toho bylo 7. místo na startu, což byl v dané konkurenci, myslím, velmi dobrý výsledek. Dost mě to namotivovalo a cítil jsem šanci na dobrý výsledek.

 

Do první jízdy se mi ale nepovedl start, hodně to klouzalo. Tahal jsem, co to šlo a byl asi přemotivován a udělal pár chyb. Následkem byly tři pády a naděje na lepší umístění byla v nedohlednu. Nakonec jsem něco dotáhl a skončil na 16. místě.

 

Druhá rozjížďka se opět nesla v duchu horšího startu a stíhací jízdy. Nakonec z toho byla 13. pozice a celkově jsem se dostal na 15. pozici. Byla to tedy dřina vzhledem k terénu a účastníkům v této kategorii, kde začalo jezdit hodně pilotů z mistráku a hodně polských pilotů. Je to tedy mazec, ale vím na čem dál pracovat. Děkuji týmu za podporu..

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY