Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  3. místo

 

7. října jsme vyrazili na poslední podnik Nova motocross cupu v letošním roce, který se konal v Třemošnici. A pravděpodobně se jednalo i o Martinův úplně poslední závod letošní sezóny.

 

Před vjezdem odpoledních kategorií na trať to organizátoři místy nakropili, ale stejně se dost prášilo. Martin místní trať nemá vůbec rád a ke konci tréninku bylo znát, že ho to prostě nebavilo.

 

Do kvalifikace vystartoval někde v půlce startovního pole. Postupně se probíjel dopředu a ke konci se usadil na 4. místě. Pak ale jeden z předních jezdců kvůli prasklému rámu odstoupil, a tak se Martin dostal na 3. místo.

 

V první rozjížďce odstartoval na nějaké 10. pozici. Tlačil na pilu a dost rychle předjížděl svoje soupeře. Ke vší slávě se mu podařilo dostat až na 2. místo. V předposledním kole na mě ale kýval hlavou, že už nemůže. Jelikož měl dost velký náskok, stačilo ty dvě kola jenom vydržet. Všechno vyšlo, jak mělo a v cíli byl tedy odmávnutý na 2. místě. Třešničkou na dortu toho všeho byl defekt zadního kola, čehož si ale Martin během jízdy vůbec nevšiml a zjistil to až v depu. Před druhou jízdou musel proto přezout na poměrně dost ojetý drapák, což bylo ale samozřejmě pořád lepší než prázdné kolo…

 

Start do druhé rozjížďky vypadal ještě o kousek lépe. První zatáčkou Martin projížděl asi na 8. pozici. Dopředu už mu to ale tentokrát moc nešlo a než se dostal na 3. místo, dalo mu to celkem zabrat. Pak už ho prý bolely ruce. Celkově si první trojka od sebe držela odstup a nějaké další naděje na předjetí byly ty tam. Cílem tedy Martin projížděl na 3. místě.

 

Celkově se tedy postavil na 3. stupínek na bedně, což mu v celkovém hodnocení nijak nepomohlo a s jedním neodjetým závodem se tak umístil na 4. pozici. Z toho byl dost zklamaný.

 

Tak jo, letošní sezóna je u konce… Zažili jsme výhry, skvělý pocity, ale samozřejmě i prohry a těžší chvíle. Život rozhodně není jenom růžový místo a tohle všechno k němu patří… Pro mě bylo ale důležitý, že to celý Martin zvládl odzávodit bez zranění. Hlavní je dojet celej, všechno ostatní už je jenom bonus. A i když to během posledních závodů nebylo ono, fyzička nestačila a výsledky Martinovi moc radosti nenosily, je fajn si vzpomenout na ty jarní závody, kde to byl úplný opak a radost z výkonů tam byla na denním pořádku. Teď to chce přes zimu zase pořádně máknout, ať je všechno na příští sezónu ready! Už se nemůžeme dočkat…

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >