Hejný závodil v Bělé

Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 19. 8. 2023
Název podniku : MX Tratě
Bělá u Jevíčka
Kategorie : MX2
Celkové umístění:  10. místo

 

Vyrazili jsme na nový seriál MX tratě, který se konal v Bělé u Jevíčka. Trať pořadatelé docela dost nakropili, takže to v tréninku klouzalo. V kvalifikaci jsem zajel 7. čas.

 

Start do první jízdy vypadal tragicky, protože jsem měl špatnou reakci. V první zatáčce nád navíc hodně popadalo, takže jsem jel z posledního místa. Začala stíhací jízda, nakonec jsem to dotáhl na 18. místo.

 

Ve druhé jízdě se start konečně povedl a byl z toho skoro holeshot. První zatáčkou jsem projížděl druhý a držel se tam půlku rozjížďky. Ke konci jízdy mi začaly docházet síly a začal jsem se propadat. V cíli z toho vyšlo nakonec dobré 7. místo.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >