Jezdec: Jakub Hejný

Datum závodu : 19. 8. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Pacov
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  10. místo

 

Další závody se konaly na mé oblíbené trati v Pacově. V kvalifikaci se nedalo zajet ani jedno rychlé kolo, jelikož jsme byli spojení s kategorií Hobby MX1 a MX2, takže nás na trati jezdilo najednou asi něco přes padesát. V kvalifikaci jsem proto zajel 15. čas.

 

Start do první rozjížďky se mi moc nepovedl, pohyboval jsem se někde u konce. Postupem času se mi dařilo se nepatrně posouvat, ale celou dobu jsem nemohl chytit to správný tempo. Nakonec jsem byl z konečného 17. místa zklamaný.

 

Do druhé jízdy jsem šel s tím, že ji chci zlepšit. Druhý start se mi velmi povedl, vystartoval jsem kolem 5. místa. Tentokrát jsem chytil skvělý tempo a snažil se to držet. Celou jízdu jsem si užíval, i když byla trať už slušně rozbitá. Vytvořily se hlavně velké díry z kopců. Mně to ale prostě sedlo a cílem jsem nakonec bral super 8. místo. Celkově to tedy dalo na 10. místo.

 

Text: Jakub Hejný

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >