Ranní idoš pokazil déšť

Jezdec: Miroslav Kučera

Datum závodu : 5. 8. 2023
Název podniku : MMČR juniorů a žen
Dolní Heřmanice
Kategorie : 125ccm
Celkové umístění:  14. místo

 

Trať v Heřmanicích mám rád, a tak jsem se docela těšil. Trochu mi ale mojí radost kazila předpověď, která slibovala neustálý déšť a tím tedy i dostatek bláta. Ráno se však trať nacházela ještě v ideálním stavu a já si v kvaldĕ dojel na slušném 16. místě.

 

Do prvního závodu jsem odstartoval na 20. pozici, takže nic moc, ale podařilo se mi posunout o jednu pozici a chystal jsem se na další útok. Najednou jsem však začal ztrácet, trochu jsem ztuhl a jízdu dokončil na 19. místě. Byl jsem dost naštvaný hlavně z toho, že jsem nestíhal. Následně jsem zjistil, že jsem měl prázdné zadní kolo, což mě trochu uklidnilo.

 

V druhé jízdě jsem si chtěl spravit chuť, bohužel zapršelo a trať se dost namočila. Bylo tedy jasné, že to bude dost těžké. Start okolo 14. pozice vypadal slibně. Bohužel mě ve čtvrtém kole potkal pád a já se tak propadl z 13. místa na 18. příčku. Tato situace mě rozhodně moc nepovzbudila. Podmínky byly dost náročné a i ostatní jezdci měli potíže. Snažil jsem se jet plynule, což se mi dařilo a v pořadí jsem se posouval dopředu. Nakonec jsem dojel na 12. pozici, takže super. Celkově mi to dalo na pěknou 14. příčku.

 

Text: Miroslav Kučera

 

Další REPORTY