Chyb bylo jako máku

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín I.
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  6. místo

 

Dalečín je velmi náročná trať. Organizátoři ji výborně nachystali, přesto se však v průběhu dne hodně rozbíjela. Ranní tréninky se jely na trochu mokřejším podkladu, ale v kvalifikaci jsme se už svezli na idoši a mně se podařilo zajet 4. čas.

 

Start do první jízdy se mi podařil na výbornou, z první zatáčky jsem vyjížděl jako první. V úvodním kole jsem vedení udržel, ale v tom druhém mě už předjel hodně rychlý Lukáš Pluháček. Ve třetím kole si mne podal i Zdeněk Pučálka. Pak jsem bohužel ve čtvrtém kole udělal chybu, zašlápl si motorku a vyvalil se do písku. Ztratil jsem tak dvě pozice. Do konce závodu jsem se ještě dokázal posunout o jednu pozici výš, ale na třetího Petra Stupku jsem už neměl. Takže jsem cílem projížděl na 4. místě.

 

Ve druhé jízdě jsem se snažil zopakovat start z té první, ale vůbec se mi nepodařil. V první zatáčce jsem se pohyboval až někde kolem 15. pozice. Během jednoho kola se mi podařilo dostat na 9. místo, ale výš už to bylo hodně těžké. Na rozbité trati jsem dělal hodně chyb a nedařilo se mi postupovat příčkami nahoru, tak jak bych si představoval. V cíli jsem to dotáhl nakonec na 6. místo.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >