Chyb bylo jako máku

Jezdec: Petr Daňa

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dalečín I.
Kategorie : Veterán 40
Celkové umístění:  6. místo

 

Dalečín je velmi náročná trať. Organizátoři ji výborně nachystali, přesto se však v průběhu dne hodně rozbíjela. Ranní tréninky se jely na trochu mokřejším podkladu, ale v kvalifikaci jsme se už svezli na idoši a mně se podařilo zajet 4. čas.

 

Start do první jízdy se mi podařil na výbornou, z první zatáčky jsem vyjížděl jako první. V úvodním kole jsem vedení udržel, ale v tom druhém mě už předjel hodně rychlý Lukáš Pluháček. Ve třetím kole si mne podal i Zdeněk Pučálka. Pak jsem bohužel ve čtvrtém kole udělal chybu, zašlápl si motorku a vyvalil se do písku. Ztratil jsem tak dvě pozice. Do konce závodu jsem se ještě dokázal posunout o jednu pozici výš, ale na třetího Petra Stupku jsem už neměl. Takže jsem cílem projížděl na 4. místě.

 

Ve druhé jízdě jsem se snažil zopakovat start z té první, ale vůbec se mi nepodařil. V první zatáčce jsem se pohyboval až někde kolem 15. pozice. Během jednoho kola se mi podařilo dostat na 9. místo, ale výš už to bylo hodně těžké. Na rozbité trati jsem dělal hodně chyb a nedařilo se mi postupovat příčkami nahoru, tak jak bych si představoval. V cíli jsem to dotáhl nakonec na 6. místo.

 

Text: Petr Daňa

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >