Bolestivé závody v Klášterci

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Klášterec nad Orlicí
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  18. místo

 

Po několika letech jsem se opět vrátil na trať v Klášterci nad Orlicí. I když patří mezi menší tratě, tak jsem se těšil. Počasí bylo fajn a i trať trošku připravili, ale s velkými tratěmi se to prostě srovnat nedá.

 

V kvalifikaci jsem se držel kolem 10. místa a snažil se tahat. Bohužel jsem ale v zápalu boje přeskočil jednu menší lavici a dopadl tzv. „natvrdo“. Sice jsem se nevyválel, ale byla to hrozná rána. Vyrazil jsem si dech a hodně pohmoždil pravé zápěstí. Musel jsem zastavit, abych dech vůbec popadl. Chtěl jsem odstoupit, protože mě ruka hodně bolela. Nakonec jsem ale poslední kolo kvalifikace doslova dokroužil na 17. místě. Šel jsem za doktorem, aby se mi na to podíval. Doporučil klid a ledovat. Nakonec mi ruku zchladil nějakým sprejem a já šel na start první jízdy.

 

Věděl jsem, že to nebude o žádném velkém výsledku. Bylo to spíš o pár bodech do celkového pořadí. Ruka hodně bolela a měl jsem obavu, abych motorku vůbec udržel a někde se kvůli tomu ještě nevyválel. Obě rozjížďky jsem dojel na 18. místě. Bylo to bolestivé, ale měl jsem radost alespoň z těch pár bodů.

 

Za 14 dní v Třemošnici budu doufám fit. Je to poslední závod seriálu, tak bych se rád dobře umístil… Děkuji týmu a partnerům za podporu.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >