Bolestivé závody v Klášterci

Jezdec: Vojta Jirman

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Klášterec nad Orlicí
Kategorie : Junior 13 – 20 let
Celkové umístění:  18. místo

 

Po několika letech jsem se opět vrátil na trať v Klášterci nad Orlicí. I když patří mezi menší tratě, tak jsem se těšil. Počasí bylo fajn a i trať trošku připravili, ale s velkými tratěmi se to prostě srovnat nedá.

 

V kvalifikaci jsem se držel kolem 10. místa a snažil se tahat. Bohužel jsem ale v zápalu boje přeskočil jednu menší lavici a dopadl tzv. „natvrdo“. Sice jsem se nevyválel, ale byla to hrozná rána. Vyrazil jsem si dech a hodně pohmoždil pravé zápěstí. Musel jsem zastavit, abych dech vůbec popadl. Chtěl jsem odstoupit, protože mě ruka hodně bolela. Nakonec jsem ale poslední kolo kvalifikace doslova dokroužil na 17. místě. Šel jsem za doktorem, aby se mi na to podíval. Doporučil klid a ledovat. Nakonec mi ruku zchladil nějakým sprejem a já šel na start první jízdy.

 

Věděl jsem, že to nebude o žádném velkém výsledku. Bylo to spíš o pár bodech do celkového pořadí. Ruka hodně bolela a měl jsem obavu, abych motorku vůbec udržel a někde se kvůli tomu ještě nevyválel. Obě rozjížďky jsem dojel na 18. místě. Bylo to bolestivé, ale měl jsem radost alespoň z těch pár bodů.

 

Za 14 dní v Třemošnici budu doufám fit. Je to poslední závod seriálu, tak bych se rád dobře umístil… Děkuji týmu a partnerům za podporu.

 

Text: Vojta Jirman

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >