Černá si „bahýnko“ v Podluhách užila

Jezdec: Klára Černá

Datum závodu : 23. 9. 2023
Název podniku : ŠAC
Podluhy
Kategorie : AMA 125 2T
Celkové umístění:  23. místo

 

Minulou sobotu jsme se vydali na další závod Šumavského Amatérského Cupu, tentokrát do Podluh. V Podluhách jsem nikdy nejela, ale jak jsem později zjistila, místní trať se zařadila mezi mé oblíbené.

 

Na ŠACu se pořadí kategorií střídá, takže moje kategorie tentokrát vjížděla na trať jako první. Večer ale sprchlo, takže to ráno stálo vážně za to. Popravdě mi to ale vůbec nevadilo. S tratí jsem se rychle sžila a díky „bahýnku“ mě to bavilo o to víc. V kvalifikaci jsem zajela o 13 vteřin rychlejší kolo než v prvním tréninku, s čímž jsem byla spokojená.

 

V obou rozjížďkách jsem se snažila dojet soupeřku přede mnou. V druhé jízdě jsem se jí 2 kola před koncem přiblížila mnohem víc, ale předjet se mi ji nepodařilo. Nakonec jsem se tedy umístila na 23. místě a závody jsem si opravdu užila. Tuto sobotu mě čekají závody v Jiníně, tak uvidíme, jak se mi bude dařit tam.

 

Text: Klára Černá

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >