Aby ses neupočítal

Jezdec: Viktor Špaček

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 45 – 54 let
Celkové umístění:  9. místo

 

Na závody jsem se těšil, byl to poslední závod Nova motokrosu a vždy zde panuje dobrá nálada. Místní trať mám letos docela najetou, v tomto roce jsem tam jel už třetí závod.

 

Trénink byl dobrý a na motorce jsem se cítil dobře. Do kvaldy jsem nastupoval s tím, že musím pro celkové druhé místo dojet aspoň jednu jízdu. Třetí místo v kvalifikaci bylo dobré a na závod jsem se těšil.

 

Do úvodní jízdy jsem odstartoval jako první, ale po mé chybě jsem se propadl na dvojku. Zvolil jsem strategickou jízdu z ohledem na celkové umístění v seriálu. Do druhé jízdy už jsem chtěl dát víc – celkově už mi to totiž na tu mojí dvojku dalo.

 

Odstartoval jsem druhý a držel se tři kola prvního, jelo se mi super a jízda mě bavila. Ve čtvrtém kole po skoku se mi pravděpodobně dostal do řetězu kámen a řetěz prasknul. S tím už moc pokračovat nešlo, a tak jsem byl nucen odstoupit. Naštěstí to odnesl jen řetěz a jinou škodu to nenadělalo.

 

Celkově to v závodě vyšlo na 9. místo a v seriálu jsem si uhájil 2. místo. Děkuji všem z Teamu za podporu a partákům z teamu za dobrou náladu!!!

 

Text: Viktor Špaček

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >