Aby ses neupočítal

Jezdec: Viktor Špaček

Datum závodu : 7. 10. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Třemošnice
Kategorie : Hobby 45 – 54 let
Celkové umístění:  9. místo

 

Na závody jsem se těšil, byl to poslední závod Nova motokrosu a vždy zde panuje dobrá nálada. Místní trať mám letos docela najetou, v tomto roce jsem tam jel už třetí závod.

 

Trénink byl dobrý a na motorce jsem se cítil dobře. Do kvaldy jsem nastupoval s tím, že musím pro celkové druhé místo dojet aspoň jednu jízdu. Třetí místo v kvalifikaci bylo dobré a na závod jsem se těšil.

 

Do úvodní jízdy jsem odstartoval jako první, ale po mé chybě jsem se propadl na dvojku. Zvolil jsem strategickou jízdu z ohledem na celkové umístění v seriálu. Do druhé jízdy už jsem chtěl dát víc – celkově už mi to totiž na tu mojí dvojku dalo.

 

Odstartoval jsem druhý a držel se tři kola prvního, jelo se mi super a jízda mě bavila. Ve čtvrtém kole po skoku se mi pravděpodobně dostal do řetězu kámen a řetěz prasknul. S tím už moc pokračovat nešlo, a tak jsem byl nucen odstoupit. Naštěstí to odnesl jen řetěz a jinou škodu to nenadělalo.

 

Celkově to v závodě vyšlo na 9. místo a v seriálu jsem si uhájil 2. místo. Děkuji všem z Teamu za podporu a partákům z teamu za dobrou náladu!!!

 

Text: Viktor Špaček

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >