Akrobatické kousky v Opatově

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  5. místo

 

První sobotu v červnu jsme po třech vynechaných víkendech vyrazili opět na závody, a to tentokrát na Nova cup opět do Opatova. Po dopoledních kategoriích trať organizátor naoral a nakropil, což byl rozhodně krok na správnou stranu. Vytvořily se tak hrudky a hrabanka, v které to během tréninku sice trochu klouzalo, ale aspoň se neprášilo.

 

Start do kvalifikační jízdy byl v podání Martina s prominutím katastrofální, vyjížděl téměř poslední. Během chvilky už ale předjel hodně soupeřů a dostal se do první půlky startovního pole. Pak však v zadní části tratě nedoskočil troják, dopad mu vyhodil ruce z rukojetí a v nájezdu na další skok šel přes řídítka. Já celý pád viděla z dálky, ale podle výpovědí ostatních si dal celkem do hlavy a trochu se pak motal. Až na bolavý zápěstí a pravý bok těla byl ale jinak naštěstí v pohodě. Bohužel se Martinovi nestihl vyhnout za ním jedoucí Tomáš Fogl, který to napálil přímo mezi Martinovo zadní kolo a blatník. Tomáš z toho vyšel dost potlučený a možná si prý i zlomil klíční kost. Je to ale správnej blázen a nastoupil i do závodních rozjížděk, tak bude snad v rámci možností co nejvíc v pořádku. Kvalifikaci Martin nedokončil a vzal to radši rovnou do depa, kde si mohl odpočinout.

 

Na start první rozjížďky tedy nastupoval jako předposlední, ale i tak si našel místo na vnitřku. Reakci měl však stejně jako v kvaldě pomalou a do jízdy vyjížděl opět zezadu. Postupně se startovním polem propracovával, ale šlo to pomalu a na lepší než 8. místo to bohužel nestačilo.

 

Do druhé rozjížďky už Martin odstartoval o něco lépe, ale úplně top start to taky nebyl (bude to chtít hold trochu potrénovat). Začínal kolem 10. místa a celkem se mu dařilo. Jel pěkně a podařilo se mu dostat až na 4. místo. V posledním kole se soupeři na 3. místě dostal doslova na zadní blatník, ale bohužel to nevyšlo.

 

V celkovém pořadí to dalo na 5. místo. Občas se prostě nedaří dle představ a je potřeba to přijmout a jít dál. Dle mého názoru by to chtělo zase zapracovat na fyzičce a trochu i mimo motorku sportovat. Říkám mu to pořád, ale čas je teď tak trochu nepřítel a nic navíc se prostě nestíhá. Tak uvidíme, jak se to časem vyvrbí. Já mu budu palce držet pořád 🙂

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY