Buď sám pro sebe vítězem

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  7. místo

 

Na tento závod jsem neměl vůbec v plánu jet, jelikož jsme měli den před závody termín porodu. Doktor ale řekl, že se miminko zatím nikam nechystá. Takže tímto děkuji i mojí Adélce, že jsme ještě jeli.

 

Na trénink nám trať nově naorali a srovnali, což bylo super a v tréninku jsem se cítil dobře a uvolněně. Do kvalifikace jsem neměl špatný start, pohyboval jsem se asi okolo 6. místa. Podařilo se mi vyhnout hromadnému pádu na kopci a snažil jsem se hledat dobré stopy. Ve druhém kole jsem viděl týmového parťáka Martina, jak stojí otřesený u tratě. Trochu jsem proto zvolnil, abych se taky nevymázl. V cíli z toho bylo 9. místo.

 

Start do první jízdy byl opět dobrý. V úseku okolo depa trať dost nakropili a hodně se to klouzalo. Snažil jsem se nechybovat, ale tempo jsem měl oproti konkurenci pomalé. V půlce závodu mě potom předjel Martin, musím říct že celkem školácky.😁 Po bojích v posledních kolech jsem nakonec dojel na 11. místě.

 

Těšil jsem se na druhou jízdu. Trať už nekropili, takže prach a sucho, a to mi sedí. Už start to druhé jízdy dopadl skvěle, vyvezl jsem se totiž na druhém místě. Už v prvním kole jsem se ale začal propadat, okolo poloviny závodu jsem se usadil na své oblíbené 7. pozici. Tentokrát jsem však nic nevzdal a tlačil do posledního kola na první pětku. Nakonec v cíli sedmička, ale s příchutí zlata.

 

Z druhé jízdy jsem byl opravdu nadšený a bylo super zase ukázat, že jsem to nezapomněl. Děkuji moc za fandění, rodině, přátelům a týmu. Uvidíme se příště třeba už i s miminkem.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY