Ztráta se dohání těžko

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Klášterec nad Orlicí
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  5. místo

 

Po dopoledních kategoriích zůstal na trati celkem idoš. Na trénink dopoledních jízd ale přišlo kropení… Povrch tratě to však moc nepobral, voda nesákla a zůstala na povrchu. Na začátku tréninku to proto klouzalo, ale jinak probíhalo všechno v pohodě.

 

Po spadnutí roštu do kvalifikační jízdy se Martinovi motorka několikrát zvedla. První zatáčkou tedy projížděl asi na 3. místě, jenže od konce. Nedobrovolně si to tak udělal zase těžší. Při stíhací jízdě pak bohužel došlo ke kontaktu s Víťou Špačkem. Martin před zatáčkou zahazoval strhávačku a u toho vrazil Víťovi do zadního kola. Pád byl potom nevyhnutelný. Vyjížděl tedy opět skoro poslední. A aby toho nebylo málo, chvíli potom se Martinovi zasekl kámen pod spojku, takže byla non-stop vymáčknutá. Několikrát zastavil a pokoušel se ho vyndat, což se ale v tom stresu nedařilo, takže pak naštvaný odjel do depa a jízdu tím nedojel.

 

Před první rozjížďkou se na roštu postavil úplně do vnitřku. Reakci měl dobrou, pak lehce ubral, ale v první zatáčce na tom byl rozhodně líp než před tím v kvalifikaci. Postupně se dostával dopředu až na 5. místo. Zmohla ho však už únava a na jezdce před ním nezbývaly síly. Nakonec ho ještě předjel Jára Vondruška, který se na Martina celou dobu lepil. Takže cílem projížděl na 6. místě. Byl teda klasicky naštvaný, za mě jel ale pěkně.

 

Do druhé rozjížďky startoval opět z vnitřku a tentokrát se mu vážně povedl, pohyboval se kolem 5. pozice. Radost však rychle pominula. V jedné z pasáží si totiž zašlápnul motorku, a pak mu nešla dlouho nastartovat, takže dost pozic ztratil. Dostal se ale rychle do první desítky a propracoval se až na 5. místo za Vondrušku. Ten se ale svého místa nechtěl jen tak vzdát. Chvíli jeli vyrovnaně, potom však Martinovi ucuknul a vzdálil se. Martin si tak do cíle dojel v klidu a s náskokem na 5. místě.

 

Celkově to vyšlo taky na 5. místo, s čímž Martin nebyl úplně spokojený. A i když na jednu stranu chápu, že chtěl dohánět ztrátu v seriálu (kvůli jednomu neodjetému závodu), na druhou stranu musím říct, že se snažit a za mě to bylo dobrý 🙂

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >