Ztráta se dohání těžko

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 24. 9. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Klášterec nad Orlicí
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  5. místo

 

Po dopoledních kategoriích zůstal na trati celkem idoš. Na trénink dopoledních jízd ale přišlo kropení… Povrch tratě to však moc nepobral, voda nesákla a zůstala na povrchu. Na začátku tréninku to proto klouzalo, ale jinak probíhalo všechno v pohodě.

 

Po spadnutí roštu do kvalifikační jízdy se Martinovi motorka několikrát zvedla. První zatáčkou tedy projížděl asi na 3. místě, jenže od konce. Nedobrovolně si to tak udělal zase těžší. Při stíhací jízdě pak bohužel došlo ke kontaktu s Víťou Špačkem. Martin před zatáčkou zahazoval strhávačku a u toho vrazil Víťovi do zadního kola. Pád byl potom nevyhnutelný. Vyjížděl tedy opět skoro poslední. A aby toho nebylo málo, chvíli potom se Martinovi zasekl kámen pod spojku, takže byla non-stop vymáčknutá. Několikrát zastavil a pokoušel se ho vyndat, což se ale v tom stresu nedařilo, takže pak naštvaný odjel do depa a jízdu tím nedojel.

 

Před první rozjížďkou se na roštu postavil úplně do vnitřku. Reakci měl dobrou, pak lehce ubral, ale v první zatáčce na tom byl rozhodně líp než před tím v kvalifikaci. Postupně se dostával dopředu až na 5. místo. Zmohla ho však už únava a na jezdce před ním nezbývaly síly. Nakonec ho ještě předjel Jára Vondruška, který se na Martina celou dobu lepil. Takže cílem projížděl na 6. místě. Byl teda klasicky naštvaný, za mě jel ale pěkně.

 

Do druhé rozjížďky startoval opět z vnitřku a tentokrát se mu vážně povedl, pohyboval se kolem 5. pozice. Radost však rychle pominula. V jedné z pasáží si totiž zašlápnul motorku, a pak mu nešla dlouho nastartovat, takže dost pozic ztratil. Dostal se ale rychle do první desítky a propracoval se až na 5. místo za Vondrušku. Ten se ale svého místa nechtěl jen tak vzdát. Chvíli jeli vyrovnaně, potom však Martinovi ucuknul a vzdálil se. Martin si tak do cíle dojel v klidu a s náskokem na 5. místě.

 

Celkově to vyšlo taky na 5. místo, s čímž Martin nebyl úplně spokojený. A i když na jednu stranu chápu, že chtěl dohánět ztrátu v seriálu (kvůli jednomu neodjetému závodu), na druhou stranu musím říct, že se snažit a za mě to bylo dobrý 🙂

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Nasněžilo…jdeme závodit!

Matyáš Vinkler se namísto klasických zimních radovánek rozhodl vyrazit ještě na jeden závod. V Dlouhé Loučce si zajezdil na sněhu, ale ani pořádné bahenní lázně na sebe nenechaly dlouho čekat. Jak to Maty zvládl? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Cíl zněl jasně!

Kvůli jednomu vynechanému závodu se Matyáš Vinkler bohužel propadl celkovým pořadím Offroad maratonu. Na posledním podniku v Šiklově Mlýně si tedy předsevzal jasný cíl…chtěl si to hlavně užít. Jak se to Matymu podařilo? Hledej v článku.

Přečtěte si více >

Kuneš má ve Zvoli natrénováno

Pavel Kuneš se ukázal i na Posledním tankování pořádaném na trati ve Zvoli. Celý den se mu nedařily starty, ale během rozjížděk vždy ukázal, jak dobře to tady má najeté. Jaký výsledek si nakonec vyzávodil? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >