Život občas rozdává rány…

Jezdec: Viktor Špaček

Datum závodu : 7. 5. 2023
Název podniku : MMČR
Dalečín
Kategorie : Veterán 50+
Celkové umístění: 

 

Na závody jsem byl dobře připravený. Syn Vítek jel jako řidič a mechanik a já se opravdu těšil. Samozřejmě mi bylo jasné, že budou závody těžké, ale i tak má český mistrák své kouzlo a jistou úroveň.

 

Vyjel jsem do tréninku. Místy se držela voda a bylo hodně mokro, ale i přesto se mi jelo super a na motorce fungovalo vše, jak má. Vyjela se čistá stopa a začal jsem všechno skákat. Na jednom z delších skoků jsem však z hrůzou zjistil, že přesně v místě dopadu leží dvě motorky a u nich dva jezdci. Ať jsem se snažil sebevíc, přistál jsem přesně na jednu z motorek. Následoval dost hrůzostrašný pád, z kterého jsem se vzpamatovával hodně dlouho… Sečteno: vykloubený palec, obrovská modřina na noze, otřes mozku + prasklý kšilt, utržený chladič, KO přední brzda ….… atd. Tím to pro mě v Dalečíně skončilo.

 

Za mě nechápu traťáka, který začal mávat žlutou vlajkou až dlouho po mém pádu. Další, co nepochopím, jsou pořadatelé, kteří na trať navezli spousty nové hlíny. Udělaly se tak obrovské koleje, kde měli i top jezdci problémy a spousta z jich skončila v nemocnici. Za mě hazardování se zdravím. Děkuji Vítkovi za servis a teamu za podporu. Doufám, že se mi už letos budou pády vyhýbat.

 

Text: Viktor Špaček

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >