První, první a zase první

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 6. 5. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Vranov u Brna
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Na závody do Vranova jsem se moc těšil. Trať organizátoři dobře připravili a ranní trénink byl super. Na motorce jsem se cítil skvěle a s jízdou jsem byl spokojen.

 

Do kvalifikace jsem vyjížděl jako třetí. V prvním kole jsem hledal stopy, a tak koukal po trati, jak se postupně rozbíjí. Ve třetím kole jsem zatáhl a dokázal zajet nejrychlejší čas. Tím jsem si v kvalifikaci zajistil 1. pozici.

 

Do první rozjížďky jsem si tedy místo na startovním roštu vybíral jako první. Start nebyl špatný, pohyboval jsem se kolem 10. pozice. Trať mi seděla už od rána a já se snažil propracovat dopředu. Ve čtvrtém kole jsem se dokázal probojovat na první pozici a ujížděl jsem celému startovnímu poli. Do cíle jsem si dovezl krásnou 1. pozici.

 

Start do druhé jízdy byl výborný, první zatáčkou jsem projížděl na 4. místě a tím jsem si pomohl dostat se rychle na čelo. V půlce prvního kola jsem zaútočil a podařilo se. Pomalu jsem si vytvářel náskok, vedl celé startovní pole za sebou a cílem jsem opět projel jako první. Celkově jsem se umístil na 1. pozici. Závody jsem si užil a těším se na další.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >