Zdravá nervozita vede k úspěchu

Jezdec: Lukáš Pišl

Datum závodu : 20. 5. 2023
Název podniku : JIROMOTO Vysočina Cup
Prachovice
Kategorie : MX1
Celkové umístění:  1. místo

 

Do Prachovic se mi odjíždělo dobře. Místní trať mi vyhovuje a jezdím sem na závody rád. Naše kategorie zahajovala tréninkové jízdy. Po deštích v předchozích dnech se na trati vytvořilo hodně bláta a v naorané trati se tak vytvářely hluboké koleje.

 

Proto jsem si chtěl v rámci tréninku hlavně zmapovat, jestli nejsou na trati nějaké změny. V kvalifikaci mě mile překvapilo, že jsem dojel na 3. místě.

 

Do první rozjížďky jsem najížděl s přesvědčením, že musím zajet ještě lépe. V tom mě ještě podpořili kolegové z týmu Region Racing Viktor a Vítek Špačkovi, kteří mi pomáhali na startu a motivovali mě. Start se podařil, vyrazil jsem na 2. místě a to si taky udržel do konce jízdy.

 

Na startu druhé rozjížďky nervozita stoupala, ale věděl jsem, že do toho musím dát všechno. Po startu jsem byl asi na 4. pozici, po prvním kole už jsem se posunul na 2. místo a v závěru jízdy se mi podařilo probojovat na 1. místo. Závody jsem si opět užil a domů si odvezl celkovou 1. pozici.

 

Text: Lukáš Pišl

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >