Šponar: „štěstí mi přálo“

Jezdec: Patrik Šponar

Datum závodu : 20. 5. 2023
Název podniku : JIROMOTO Vysočina Cup
Prachovice
Kategorie : Open
Celkové umístění:  3. místo

 

Počasí sice již bylo pár dní krásné, trať v Prachovicích však byla po deštích z týdne místy značně promáčená, což ještě umocnilo lehké naorání povrchu. Vyjely se tedy celkem velké koleje. Moc tomu nepomohlo ani stažení bránami před prvními jízdami. V měřeném tréninku se mi zadařilo zajet třetí čas, což nebylo vůbec špatné.

 

Start do první jízdy se mi povedl téměř dokonale, v zatáčce jsem byl na 2. místě za Patrikem Příhodou. Povrch tratě mi však absolutně neseděl a místy mi přišly koleje při nájezdu na skoky i nebezpečné. Jel jsem tedy spíše opatrně. I proto jsem se během prvních pár kol propadl až na 4. místo, kdy mě předjeli David Danihelka a Michal Ježek. Ježek však v pátém kole upadl a já se dostal zpět na 3. místo, které jsem si před Richardem Hrdým kontroloval až do cíle.

 

Do druhé jízdy už start tak dobře nevypadal, až díky průjezdu zatáčkou jsem se dostal na 3. místo za Příhodu a Danihelku. Netrvalo dlouho a předjel mě Ježek, který se následně dostal na 2. místo. Já si udržel 4. místo opět až do cíle před Hrdým.

 

V celkovém pořadí mi to bodově vyšlo na 3. místo, kdy jsem měl v součtu o 1 bod více, než Ježek, který v první jízdě upadl. Štěstí mi tedy dnes přálo 🙂

 

Text: Patrik Šponar

 

Další REPORTY