Z operačního sálu téměř rovnou do závodů

Jezdec: Libor Bednář

Datum závodu : 7. 5. 2023
Název podniku : MMČR Supermoto
Písek
Kategorie : S3 Veteran Cup 50+
Celkové umístění:  2. místo

 

Po loňském zranění jsem byl z letošního prvního závodu MMČR lehce nervózní. Neměl jsem mnoho natrénováno a hlavně jsem vůbec nevěděl, jestli bude držet operované koleno.

 

Sobotní trénink byl po oschnutí tratě v odpolední části v pohodě, koleno drželo a já se postupně přibližoval svému osobáku z minulého roku. Z nedělní nevydařené kvalifikace jsem neměl příliš radost, ani dobrou pozici na startovním roštu pro závod, a to mělo velký vliv na průjezd prvními zatáčkami po startu.

 

Tolik ran ze všech stran jsem už dlouho neschytal, ale v obou rozjížďkách se mi vše povedlo ustát a zdárně jsem dokončil oba závody na druhém místě ve své kategorii. Letošní novinkou je start tří kategorií v jedné rozjížďce (S3 40+, S3 50+, S10 Hobby) a je nás zase plný startovní rošt! To je určitě dobře pro jezdce, ale i pro diváky.

 

Text: Libor Bednář

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >