Provazník zajel osobák v Písku

Jezdec: Erik Provazník

Datum závodu : 7. 5. 2023
Název podniku : MMČR Supermoto
Písek
Kategorie : S1
Celkové umístění:  2. místo

 

Písek se zapsal jako první na seznam drah v MMČR SUPERMOTO. Celkem se nás na startu sešlo 14 jezdců. Bohužel se však všechno neobešlo bez záchranky a zranění. Já jsem jel poprvé na TM FACTORY v Písku a jízdy mi opravdu sedly. Povedlo se mi zde zajet osobní rekord a motorka fungovala výborně. V kvalifikaci jsem si vyjel 2. pozici cca 1s za Milanem Sitnianským.

V závodech mě toto druhé místo pronásledovalo od startu až do cíle. V první jízdě mi na vítězství scházelo 19 sekund a v druhé povedenější jízdě mi zase chybělo 13 sekund. Celkově jsem se tak umístil na 2. místě, ale s časy, které jsme na dráze jezdili, jsem byl spokojený.

 

Děkuji L30 RACING za přípravu motorky, všem sponzorům a rodině za přízeň. Těším se na další závod do Fuglau, kde bych mohl konečně více využít rychlostní potenciál TM. Závod v Písku je na menší, technické dráze a ve srovnání s jinými okruhy je dráha celkově pomalejší.

 

Text: Erik Provazník

 

Další REPORTY

Kvalifikace není všechno

Pavel Kučera závodil i na Slovenském poháru v Šenkvicích. V ranní kvalifikaci se mu sice moc nedařilo, ale vše si vynahradil dobrými starty a možná mu přálo i trochu štěstí. Byla bedna? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

To si nemohl nechat ujít

Míra Kučera vyrazil i na seniorské mistrovství republiky, a to do Opatova. Vzhledem k tomu, jak má zdejší trať rád, opominul i lehké nachlazení a na závody vyrazil. Jak se mu v takovém stavu jezdilo? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >