Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 27. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Trutnov
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  4. místo

 

Další závody Nova cupu se odzávodily na severu Čech v Trutnově. Ráno před odjezdem jsme si dali malou rozcvičku při nahánění splašený krávy, čímž jsme si nastřádali trošku zpoždění, ale všechno v pohodičce, místo v depu nám držela Špačkovic rodina (samozřejmě děkujeme🙂).

 

V tréninku a kvalifikaci se na trati i přes kropení dost prášilo. Naštěstí ale nenakropili nájezdy na skoky, jak už jsme tady taky jednou zažili.. Terén byl po dopoledních jízdách rozbitý tak nějak normálně a sem tam se našla i nějaká pěkná kolejka. Martin si vyjel 5. místo.

 

Tak co teď dodat ke startu do první rozjížďky. Reakce byla dokonalá.. no to bylo ale asi všechno, hned za roštem totiž motorka z nám neznámého důvodu chcípla. Než ji Martin nastartoval, ostatní už skoro míjeli druhou zatáčku. Následovala tedy dlooouhá stíhací jízda, takže jako klasicky žádná novinka. Po prvním kole jezdil na 10. místě a z něho se propracoval na 5. místo. Dál už to ale nešlo, protože předek startovního pole jezdil tak o dvě zatáčky dál. Cílem tedy projížděl na 5. místě, ale jako stíhačka parádní.

 

Start do druhé rozjížďky už proběhl v klidu a Martin začínal na 7. místě. V průběhu prvních kol se dostal na 3. místo. Celou dobu jel ale přes hranu, kopalo ho to a vypadával z kolejí. Takže na víc než na trojku to nestačilo a tak i dojel do cíle. Za mě si však po celou dobu držel dobrý tempo a jel hezky.

 

Celkově to dneska dalo na 4. místo. A i když spokojenost s výsledkem nebyla úplně velká, tak jsme se rozhodně nemračili, páč nás čekala ještě zastávka na hambáč.. Moc dobrý to bylo. Škoda, že se tady nezávodí častěji😁 Tak pac a pusu zase za týden v Opatově.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >