Vinkler závodil v Jihlavě

Jezdec: Matyaš Vinkler

Datum závodu : 20. 5. 2023
Název podniku : Offroad Maraton
Jihlava
Kategorie : Junior starší
Celkové umístění:  5. místo

 

20. května 2023 jsem se v dopoledních hodinách postavil na start třetího závodu Offroad Maratonu, který se konsl v Jihlavě. Počasí vyšlo ideální. Na trati bylo jak bláto (lesní pasáže), tak tvrdý povrch a prach. Prostě všechno, co může takový maraton nabídnout. K tomu se na startu sešlo 160 motorek ve všech kategoriích. Vzhledem k tomu, že mě ve čtvrtek v Litovli potkal dost nepříjemný pád, tak jsem si od závodu nic nesliboval.

 

Start proběhl tak nějak na jistotu. První půlhodinu jsem se trochu šetřil a hlídal si pozici kolem 6. místa. Něco málo po polovině závodu jsem zajel do tankovačky a bylo mi sděleno, že mají dva soupeři defekt kola. Tím pádem na mě nikdo netlačil a já se začal dotahovat na jezdce přede mnou. V cíli jsem byl odmávnut na 5. pozici.

 

Celkově jsem si polepšil a momentálně zaujímám 7. místo v celkovém pořadí. Ještě je přede mnou dost závodů, takže budu usilovat o ještě lepší umístění. Chci poděkovat rodině za vše, co pro mě dělají, týmu Region Racing za přípravu a mechanikovi Matějovi Bockovi za nachystání motorky.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY