Chyba se musí napravit

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 20. 5. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Smrk u Třebíče
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Trať byla dobře nachystaná a v průběhu dne se vyjely hluboké koleje. Ranní trénink probíhal v klidu a s jízdou na motorce jsem byl spokojený. Kvalifikaci jsem odjel taky na pohodu a jízda mě bavila, což se projevilo i na výsledku a já bral v kvalifikaci 1. pozici.

 

Start do první jízdy nebyl špatný pohyboval jsem se kolem 5. pozice a začínal se propracovávat na přední místa. Ve třetím kole jsem se nalepil soupeři na zadní kolo a vyčkával na vhodný okamžik k předjetí. Předjížděcí manévr se povedl a já zbytek závodu vedl celé startovní pole za sebou a v cíli jsem bral 1. místo.

 

Start do druhé jízdy byl výborný, zatáčkou jsem projížděl jako první. V zápětí jsem však udělal drobnou chybu, při které mě předjeli čtyři soupeři. Trať už byla dost rozbitá, což mně náramně sedí a jelo se mi fakt dobře a během pár kol jsem se dostal na 1. pozici a tu jsem dokázal dovést i do cíle. Celkově jsem se umístil na 1. místě. Závody jsem si užil a těším se na další.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Smolný závod na sněhu

Tomáš Fogl vytáhl svojí novou mašinu a vyrazil ji vyzkoušet na motoskijöring do Rudníku. Bohužel však časté pády a technické problémy vyřadily tým Fogl – Sabota z hlavního závodu. Jak to celé probíhalo? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Zima se vrátila

A pak zase odešla… Na jeden víkend se počasí umoudřilo a dovolilo uspořádat letošní první závod v motoskijöringu. Jak se v Rudníku dařilo Krušinovi a jeho parťákovi? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >