Vinkler: „chci se zlepšovat“

Jezdec: Matyáš Vinkler

Datum závodu : 6. 5. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 85 ccm
Celkové umístění:  12. místo

 

První květnovou sobotu jsem se zúčastnil druhého závodu Nova motocross cupu v Opatově u Svitav. Mistrovská trať, kterou mám 10 minut od domova a potrénovat na ní je strašný problém. Dva týdny jsme se snažili na ní svézt, což akorát doprovázela jen spousta řečí, proč to nejde.

 

A teď k závodu. Nad ránem začal kropit trať déšť. Trénink proběhl na pohodu. Chtěl jsem si to hlavně načíst a ozkoušet. Kvalifikace byla i přes drobný deštík rychlá a náročná. Vyjel jsem si 12. pozici. Nic moc.

 

První rozjížďka na sebe nenechala dlouho čekat. Odstartoval jsem na 8. místě. Během dalších zatáček mě rozhodila kolej a musel jsem ubrat a rázem jsem ztratil další místa. Po zbytek rozjížďky jsem se přetahoval s Kamilem Kunou a Prokopem Jelínkem. Ještě zezadu dotíral Alex Voňavka. Na konci první rozjížďky jsem sváděl boj o 11. místo s Kamilem Kunou a prohrál pouze o polovinu předního kola. Tudíž na mě zbylo až 12. místo.

 

Start do druhé jízdy se vůbec nepovedl a já odjížděl téměř poslední. Hned v úvodu se mi podařilo předjíždět a usadil jsem se opět na 12. místě, kde jsem až do konce opět sváděl boj s Kamilem Kunou. Několikrát jsme si vyměnili pozice a nic si nedarovali. V cíli byl Kamil jen o jednu vteřinu dřív. Mně to tedy dalo zase 12. místo.

 

Závod se mi moc líbil, trať vypadala skvěle, ale umístění mi vyšlo pouze ve středu pole. Přesto na sobě pořád pracuju a chci se zlepšovat. Na závěr chci poděkovat teamu Region racing a rodině, bez kterých by to nešlo.

 

Text: Matyáš Vinkler

 

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >