Valův debut v Pacově

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 26. 8. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Pacov
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Na další závody Chalupa cupu jsem se vydal do Pacova. Nikdy jsem na této trati nebyl a sám jsem byl zvědavý, co mě bude čekat. Ranní trénink byl proto spíše ve znamení seznamování a sžívání s místní pěkně nachystanou tratí. Trénink jsem si užil a byl jsem překvapený, že mi trať po pár kolech sedla. Kvalifikace proběhla tak jak měla, podařilo se mi zajet rychlé kolo a já tak bral 1. místo.

 

Trať mi opravdu seděla a moc mě to bavilo, rychlost byla navíc taky dobrá. Start do první jízdy dopadl parádně, pohyboval jsem se okolo 4. místa. Na nic jsem nečekal a hned ve druhé zatáčce se dostal na vedoucí pozici, na které jsem se bohužel dlouho neudržel a hned ve čtvrté zatáčce jsem udělal chybu a spadl. Rychle jsem se zvedl, naštěstí bylo vše v pořádku a já tak mohl zahájit svojí tradiční stíhací jízdu. Tempo bylo dobré, rychlost taky a na motorce jsem se cítil skvěle. Probíjel jsem se startovním polem docela rychle a už do nájezdu do pátého kola jsem byl zpátky na čele, které jsem udržel až do cíle.

 

Před startem druhé jízdy jsem zjistil, že je zadní kolo mé motorky prázdné. Taťka rychle přehodil závodní kolo za tréninkové a já jsem doufal, že vydrží, jelikož tam chybělo docela dost špuntů. Start do druhé jízdy byl ještě lepší, byl jsem tam druhý. Opět jsem na nic nečekal a během dvou kol se propracoval na vedoucí pozici, a tak dojel i do cíle. Celkově jsem se umístil na 1. místě. Těším se na další závody.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY