Vala v roli stíhačky

Jezdec: Josef Vala

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Hobby MX2
Celkové umístění:  1. místo

 

Trať byla pěkně nachystaná, ale hned po ranním tréninku se nám lehce začalo prášit. Pořadatelé na nic nečekali a začali trať kropit, což jenom trati prospívalo a v průběhu celého dne se trať držela v dobré kondici.

 

Do kvalifikace nás nastoupilo v součtu 43 jezdců, takže bylo zásadní zajet rychlé kolo a mít tak výhodu dobrého výběru startovacího místa. Trať mi seděla, ale nemohl jsem se dostal do svého tempa, a tak jsem bral v kvalifikaci 3. pozici.

 

Start do první jízdy byl průměrný, ale hned ve třetí zatáčce jezdci přede mnou spadli a já se bohužel přimotal mezi ně. Rychle jsem se posbíral, ale vyjížděl jsem mezi posledními asi na 40. místě. Začala tedy stíhací jízda, kde jsem využíval každou skulinku mezi jezdci a rychle se propracovával dopředu. Po cenných radách od trenérů, které jsem využíval na maximum, se mi svojí stíhací jízdu podařilo dokončit na 2. pozici.

 

Start do druhé rozjížďky vyšel na jedničku, bral jsem holeshot, což mi značně usnadnilo celou jízdu. Ježdění jsem si užíval a dokázal zvítězit stylem start – cíl. Jízdu jsem dokončil na 1. pozici. Celkově jsem tedy skončil také na 1. místě. Závody jsem si užil a těším se na další.

 

Text: Josef Vala

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >