Motokros umí zabolet…

Jezdec: Tomáš Fogl

Datum závodu : 3. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  24. místo

 

Po dopoledních rozjížďkách pořadatelé trať skoro komplet naorali a pokropili, takže trénink byla úplná bomba. Bohužel nezbývalo více času na kropení a teplé počasí stejně trať vysušilo.

 

Start do kvaldy neproběhl ideálně. Říkám si: „cítím se fajn, půjde to.“ A ejhle! Po půl kole přede mnou chyboval stájový kolega Martin Pácha a jeho motorka mi skočila přímo před mojí a byl z toho ošklivý pád, ze kterého jsme se oba sbírali celou kvaldu.

 

Po zjištění, že mi asi nic není, i když mě dost bolela oblast klíční kosti, jsem zkusil první jízdu. Fakt jsem měl o rameno strach a nechtěl na něj upadnout znovu, tak jsem vzal start vlažně odzadu. Jelo se mi dobře, a tak jsem postupně předjížděl a nějak rozumně dojel na 16. místě.

 

Do druhé jízdy jsem šel do startu také s respektem, ale udržoval jsem kontakt s jezdci. Jelo se mi nakonec zase dobře a prokousával jsem se dopředu. A pak to přišlo… asi 3 kola před koncem poznala má řiť a záda středověk. Na výjezdu po startu, asi z toho jak se mi jelo dobře, jsem to nějak přepálil a při dopadu mi koleno výfuku zavadilo o břížek podél tratě, což zastavilo motorku a mě to katapultovalo ze sedla přímo na záda. Jízda jsem tedy nedokončil, ale byl jsem vůbec rád, že jsem se dobelhal do depa…

 

Text: Tomáš Fogl

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >