V úspěchu radost, v neúspěchu síla

Jezdec: Vít Špaček

Datum závodu : 17. 6. 2023
Název podniku : Nova motocross cup
Trutnov
Kategorie : Hobby 21 – 32 let
Celkové umístění:  13. místo

 

Trutnov. V letech minulých patřil tento závod mezi ty skvělé a úspěšné a častokrát jsem tam i postavil na stupně vítězů. Tentokrát to ale bylo jiné, poprvé jsem závodil v roli novopečeného otce. Tímto moc děkuji své Adélce, která se mezitím doma o miminko starala. Na závody jsem se těšil a krom taťky se mnou jako můj realizační tým jeli i Martin a Vendy.

 

V tréninku jsem se na dost nakropené trati spíš trápil a užít jsem si dokázal až poslední kola. Do kvalifikace jsem měl mizerný start. Nevím proč, ale byl jsem dost nervózní a starty z ocelových roštů mi prostě nejdou. Celou kvalifikaci jsem bojoval až do posledního kola. Vyšlo z toho 13. místo.

 

Do první jízdy můj start opět nevypadal ideálně. Tentokrát už ale byla trať suchá, a to mně vyhovuje víc. Jelo se mi za ten den nejlépe a po velkých bojích jsem se o krůček posunul na lepší 12. místo v cíli.

 

Do druhé jízdy se mi podařil lepší start, jenže pořadatel opět nesmyslně trať nakropil, a to i s odrazy a dopady. Od začátku jsem začínal někde kolem 8. pozice, ale trať mi nesedla. A i když se pozice hodně měnili, tak jsem se spíš propadal. V cíli i celkově to dalo na 13. místo.

 

Nebyl to nejlepší den, ale moc děkuji Vendy a Martinovi za ochotu pomoci se vším. Teď si dám od závodů menší pauzu. Děkuji týmu a rodině.

 

Text: Vít Špaček

 

Další REPORTY

Zkušenost má cenu zlata

První letošní seniorský mistrák se konal na dalečínské jedničce, což nebylo úplně košer pro Míru Kučeru. Místní trať mu totiž moc nesedí, takže na něho čekala skutečná výzva. Jak se s tím vypořádal? Dozvíš se v článku.

Přečtěte si více >

Jednou za čas i ten motokros

Zarytý endurák Radek Grulich po delší době vyrazil na motokroseové závody, které se konaly na trati v Zábřehu. Ve velké konkurenci si určitě parádně zazávodil. Co na to říká? Dočteš se v článku.

Přečtěte si více >

Pozdě, ale přece!

Radek Grulich začal s přípravami na novou sezónu o něco později, ale i to se samozřejmě cení. Jak sám řekl, stačí už jen shodit pár kilo a může se vrhnout do dalšího závodění. Více hledej v článku.

Přečtěte si více >