Název podniku : MMČR Supermoto
Vysoké Mýto
Kategorie : S1
Celkové umístění:  2. místo

Vše začalo již v pátek ráno nájezdem na značky do depa. V pátek jsem přijel sám bez mechanika. Nachystal jsem si zázemí a motorku a šlo se na trať. Vypsaných bylo cca pět jízd a já z nich odjel čtyři.

Sobota byla ve stylu volného tréninku, ale po celou dobu se nám měřily časy. Začal jsem již před 11-tou hod. a skončili jsme okolo 17-té hod. Do sedmi večer pak probíhaly přejímky, a to technické i administrativní… Měřil se i hluk. TMka měla 110 decibelů (měření z blízka) a byl jsem pochválen.

Neděla byla už naostro!! Dolil jsem závodní benzín, přezul na nové pneu a mohl nastoupit do kvaldy, kde jsem 2. místo zajel s přehledem. Na Milana Sitnianského to zatím stále nestačilo 🙂

Závod byl pro mě opravdu stresující, protože moje spojka dosáhla konce životnosti, a starty proto nebyly vůbec dle mých představ. V první rozjížďce jsem vyjížděl z 3. místa a v druhé rozjížďce ze 4. místa. V obou jízdách jsem se celkem rychle dostal na 2. místo, respektive v prvním kole. Ale Milan Sitnianský za tu dobu nějaký ten metr poodjel a já s ním ztratil kontakt. Jelo se 15 minut + 2 kola a závod byl dost fyzicky náročný.

Druhé místo jsme dovezli a body z MMČR jsou doma… Děkuji rodině, fanouškům i sponzorům 🙂 Další závod mě čeká 15. – 16. 7. 2023 v bulharském Pleven, kde se jede další závod mistrovství světa, tak mi držte palce 🙂 Díky

Text: Erik Provazník

Další REPORTY

Sám tomu nemohl uvěřit

Erik Provazník vyrazil do Polska, kde se pořádal další závod mistroství světa v Supermotu. Tentokrát byl na motorce jako doma a podařil se mu zajet opravdu neuvěřitelný výsledek, i když pak… Přečti si článek a dozvíš se o tom víc.