To už bylo skoro na čelovku

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 30. 3. 2024
Název podniku : Chalupa cup
Dolní Heřmanice
Kategorie : Hobby MX1
Celkové umístění:  3. místo

 

Letošní první závod jsme si odbyli na Chalupa cupu v Dolních Heřmanicích. Nakonec sem dorazilo přes 300 jezdců, což už je pořádný číslo. Takže depo praskalo ve švech už večer a kdo přijel až ráno, měl pak docela problém najít si kus volnýho fleku. Před tréninkem byl Martin natěšený jak malý děcko. Nedočkavě stál a pořád se mě ptal, jestli už může jet 🙂

 

Do tréninku se hobíkům namotali i jezdci z jiných tříd, takže jich tam bylo jak maku. První dvě kola byly teda vlastně kroužící. Jeli víceméně na idoši, ale trať už se za tu dobu stihla nadrážkovat a trochu rozbít. Pro Martina bylo důležitý, že ho nebolely ruce a mohl jít s klidnějším pocitem do kvalifikace.

 

Kvalda dostala trošku bojovnější atmosféru, protože se z ní do závodu mohlo kvalifikovat 40 jezdců (vzhledem k vyššímu počtu závodníků). Pro Martina asi žádný problém. Na druhou stranu ale nebylo vůbec jednoduchý zajet rychlý kolo a Martin se tam mezi všema dle jeho slov plácal. Nakonec si vyjel celkový 6. čas (v Hobby MX1 1. pozice).

 

Jednotlivé závodní rozjížďky kvůli časovým důvodům organizátor zkrátil, takže hobíci byli na trati „jenom“ 12 minut. Na takhle těžkém terénu to ale asi nikomu nevadilo. Start do první rozjížďky si dal Martin na pána… obě nohy nechal na zemi, na což není vůbec zvyklý. A tak to i dopadlo… když pak na rovince odpálil, nedokázal zařadit trojku. Navíc se pak v průběhu prvního kola propadl až na nějaké 30. místo. Úkol byl tedy jasný a na konci jízdy držel celkovou 7. pozici. V kategorii MX1 to vyšlo dokonce na 2. místo, což nebylo vůbec špatný.

 

Horší ale bylo, jak se v průběhu celého dne postupně navyšovala časová sekera v harmonogramu. Často se totiž čekalo na sanitku a jednou dokonce i na vrtulník. Tak jsme se nakonec dopracovali až k tomu, že byly zrušeny druhé jízdy dvou posledních kategorií (Open MX1, MX2). Na hobíky tedy vyšla poslední jízda dne, a to už byla skoro tma. Nic příjemnýho.

 

Martinův druhý start vypadal dost podobně jako v první rozjížďce. Takže ho zase čekalo prokousávání dopředu, bohužel pak ale v jedné zatáčce spadnul a dost se propadl. Nakonec dojel na celkovém 15. místě, což jsem brala jako hotovou věc, že můžeme jet domů. Martinovi to však v kategorii Hobby MX1 dalo na 5. místo, což pak vyšlo i na třetí stupínek na bedně. To už jsme si to ale štrádovali domů… takže děkujeme týmovému kolegovi Tomášovi Foglovi za převzetí pohárku. I to se může stát 🙂

 

Takže shrnuto, podtrženo… první vyčerpávající závod v sezóně 2024 je za náma. Na takhle náročný trati prý Martin ještě nejel a rozhodně nebyl jediný. No, hlavně, že jsme zdravý a můžeme pokračovat dál. Výsledek to v takových podmínkách nebyl vůbec špatný. Ambice jsou ale trošku vyšší, tak uvidíme, jak se bude dařit příště.

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY