Název podniku : MX tratě
Smrk u Třebíče
Kategorie : AMA MX2
Celkové umístění:  2. místo

V sobotu 6. 4. 2024 se konal první motokrosový závod seriálu Mx Tratě a můj druhý závod letošní sezóny, a to v motokrosovém areálu ve Smrku u Třebíče.

Trať byla dobře připravená. Nastoupil jsem v kategorii Amatér, ale od rána se mi moc dobře nejelo. Trénink ani kvalifikaci jsem nezajel nijak moc dobře.

V první rozjížďce jsem dobře odstartoval, dařilo se mi a nakonec jsem dojel na 2. místě. To mě dost nakoplo a těšil jsem se na další rozjížďku.

Po velmi dobrém stratu jsem získal 1. místo, celou dobu jsem měl super tempo a jelo se mi moc dobře. Dvě kola před koncem jsem však dojel jezdce o kolo zpátky a ti mě nesmyslně blokovali a po drobné kolizi mě předjel jezdec za mnou. Už jsem ho nedokázal dojet a v cíli mi vyšlo na 2. místo.

Takový byl i celkový výsledek, se kterým jsem byl moc spokojený. Už se těším na další závody a doufám, že se mi bude dařit. Děkuji za možnost reprezentovat Region racing team.

Text: Matěj Stuchlík

Další REPORTY

Nevyhovující změna

MMČR juniorů a žen změnil lokaci tratě a další svůj podnik uspořádali na jihu Čech v Kaplici. To však nebyla úplně dobrá zpráva pro našeho Míru. Jak se mu tady závodilo? Přečti si v článku.