Inovovaný Nova cup v podání Páchy

Jezdec: Martin Pácha

Datum závodu : 6. 4. 2024
Název podniku : Nova motocross cup
Opatov u Svitav
Kategorie : 21 – 32 let
Celkové umístění:  2. místo

 

Další závod proběhl na Nova cupu v Opatově u Svitav. Vyrazili jsme společně s Víťou Špačkem, takže už v autě jsme nasadili rohlík od ucha k uchu.. S ním se člověk prostě nenudí 🙂 Jari inovoval a ve svém seriálu do nevé sezóny vymyslel pár novinek a více méně tím změnil průběh celého závodního dne. Jestli to byl dobrý nápad, se uvidí asi až časem. Hnedka všechno nemůže být vypilovaný do detailu..

 

Trénink je tedy nově spojen s kvalifikací, takže měl každý závodník 20 minut času na zkouknutí tratě a současně i na zajetí toho svého rychlého kola. Terén však nebyl moc naoraný a v zatáčkách se nebylo kde o co opřít. Martin se na trati necítil moc dobře a zase se ozvalo bolavý zápěstí. Nakonec si ale zajel 2. nejrychlejší čas, takže spokojenost.

 

Závodní rozjížďky dostaly taky změnu. Byly prodlouženy na 15 min +1 kolo. Do první jízdy měl Martin dobrou reakci, ale pak se prostě něco podělalo. Snažil se stahovat ztrátu, jenže pak došlo k malému incidentu s týmovým kolegou Víťou Špačkem – nechť je mu odpuštěno 🙂 Martin se tím propadl na nějaké 15. místo, a tak nezbývalo nic jiného, než se znovu zakousnout do řídítek a ztrátu pomalu dohánět. Maximum ale nedalo víc než na 5. místo v cíli a s tím nám na chvilku trochu zhoustla atmosféra v depu 🙂

 

Do druhé rozjížďky měl Martin hrozný start, vlastně taková klasika. Postupně se ale probíjel dopředu až na 3. pozici a tahle nejrychlejší trojka dost ucukla ostatním. Sledovala jsem to a tak nějak mi bylo jasný, jak to asi může dopadnout.. Jak se to říká? Když se dva perou, třetí se směje? No, tak nějak to bylo.. Prostě dva první jezdci v jedné zatáčce zaváhali a Martin je objel a vlastně mu to celé tak nějak spadlo do klína. Já měla v tu chvíli hroznou radost a Martin byl rozhodně rád, že se s nima nemusí zaobírat. I když už ke konci nemohl, tak si to v klidu dojel do cíle na 1. místě.

 

Tohle jsem si pro něho už dlouho přála, takže jsem šťastná, že to tam konečně zase padlo. Ze mě teda euforie rozhodně stříkala. Akorát škoda té první jízdy, ale všechno nemůže být dokonalý.. Děkujeme Špačkovic dvojce za rodinnou atmosféru v depu a všem, co dojeli zafandit. Jako vždycky to stálo za to!

 

Text: Vendula Štěpánková (přítelkyně)

 

Další REPORTY

Trvalo to čtyři roky

Po čtyřech letech se v Benátkách u Litomyšle konečně uspořádal nějaký závod. Maty Vinkler neváhal a vyrazil si sem zazávodit a nejen pro něho to bylo tak trochu nostalgické. Přečti si článek a dozvíš se víc.

Přečtěte si více >